Dziś wtorek , 18 czerwca 2024 r. imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ - 09.04.2017 R.

  1. Zaczynający się tydzień nazywany jest przez chrześcijan „Wielkim”, bo będą się w nim dokonywać wielkie wydarzenia zbawcze. Zachęcajmy się więc wzajemnie do udziału w nabożeństwach wielkotygodniowych. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, którego centrum jest Triduum Sacrum: Wielki Czwartek Wieczerzy Pańskiej, Wielki Piątek Męki Pańskiej, Wielka Sobota – Wigilia Paschalna i sama Wielkanoc.

  2. Wielki Czwartek upamiętniamy wydarzenia Ostatniej Wieczerzy, odkrywamy na nowo godność kapłana i uczymy się modlitwy o jedność. Bez intensywnej, żywej więzi, komunii człowieka z Bogiem niemożliwa jest jedność między ludźmi. Liturgia Wieczerzy Pańskiej w naszej Bazylice o godz. 18:00, podczas której kandydaci zostaną ustanowieni ministrantami. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w ciszy do godz. 22:00. Również spowiedź św. do 22:00.

  3. Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża i ucałowaniem relikwiarza z kamieniem z Góry Kalwarii o godz. 18:00. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Nabożeństwo Męki Pańskiej kończy się złożeniem Pana Jezusa do grobu. Adoracja i spowiedź św. do godz. 24:00. ( przeczytać program).

  4. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od godz. 9:00 do 14:00 co pół godziny.

  5. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się poświęceniem ognia na zewnątrz Bazyliki przy figurze Matki Bożej Królowej o godz. 18:00. Na liturgię światła przynosimy świece. Liturgia światła wypełniona tajemniczą i przejmującą ciszą, przygotowuje Kościół do Wigilii Paschalnej, do radości z nowego życia, do bycia świadkiem Zmartwychwstałego.

  6. W ostatnią niedzielę Parafialny Caritas zebrał do puszek kwotę 725 zł. z przeznaczeniem na paczki świąteczne. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy. Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza świece wielkanocne, chlebki, baranki i kartki świąteczne. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich. Można również składać dary materialne do kosza, który wystawiony jest przed prezbiterium.

  7. Za ofiary składane na budowę nowych organów i potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Modlitwą staramy się spłacać dług wdzięczności.

  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.


„Gdy wjechał do Jerozolimy, poruszyło się całe miasto i pytano: Kto to jest?”. Idźmy i głośmy, że Chrystus z miłości do nas poniesie męczeńską śmierć, aby nam wysłużyć zbawienie.

Odsłon: 831