Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 04. 10. 2015 R.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Faustynę Kowalską, zakonnicę; w środę – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową; w piątek – bł. Wincentego Kadłubka. W środę i piątek po każdej Mszy św. będzie można oddać cześć relikwiom św. Faustyny Kowalskiej i bł. Wincentego Kadłubka.

 2. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:oo, różaniec dla wszystkich codziennie o godz. 17:30

 3. Poświęcenie różańców na Mszy św. w środę o godz.. 18:oo. Zapraszamy dzieci z rodzicami na różaniec o godz. 17:30 (w tym dniu nie będzie różańca o godz. 17:oo).

 4. W najbliższy czwartek Msza św. w intencji świętości rodzin o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom św. Joanny Beretta Mola.

 5. Również w czwartek w naszej Bazylice odbędzie się Godzina Kapłańska, wspólna modlitwa kapłanów naszego dekanatu od 20:oo – 21:oo. Wspierajmy modlitwą naszych kapłanów.

 6. W piątek, 9.10. zapraszamy dzieci i nie tylko na film pt. „Karol, który został świętym” po nabożeństwie różańcowym o godz. 17:oo do sali katechetycznej. Projekcja ma być wprowadzeniem do Dnia Papieskiego.

 7. Również w piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. godz.. 21:oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XV Dzień Papieski. Biskupi proszą m. in. o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Polski Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin.

 9. Kończy się czas zapisów do I Komunii św. oraz młodzieży do Sakramentu Bierzmowania.

 10. Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczaniem na pomoc dla biednych i rodzin wielodzietnych. Umiejmy pomagać biedniejszym od nas.

 11. W ostatnią niedzielę młodzież zebrała do puszek kwotę 873 zł. z przeznaczeniem na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Na AWSD zebraliśmy kwotę 980 zł.

 12. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.


Posileni chlebem dającym życie wieczne i umocnieni słowem, bądźmy zwiastunami Bożej miłości i budowniczymi jedności w naszym najbliższym otoczeniu.

Odsłon: 1018