Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 09. 08. 2015 R.

1. W sobotę, tj. 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwaną uroczystością Matki Bożej Zielnej. W tym dniu w kościołach święcimy wianki ziół i kwiatów z naszych pól, łąk i działek. Po każdej Mszy św. odnowimy akt zawierzenia naszego Narodu Matce Bożej

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy ponadto: w poniedziałek – św. Wawrzyńca – diakona i męczennika, we wtorek – św. Klarę – dziewicę, w piątek – św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana męczennika.

3. Czas wakacji i urlopów wykorzystajmy dla wypoczynku, ale również dla pogłębienia więzi rodzinnych i więzi z Bogiem. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

4. Trwa miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od picia alkoholu, a trud ten ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do tronu naszej Matki.

5. Szczecińska Piesza Pielgrzymka wejdzie na Jasną Górę we czwartek, tj. 13 sierpnia o godz. 9:00. Naszą modlitwą wspólnotową i osobistą wspierajmy pielgrzymów.

6. Msza św. o świętość rodzin w czwartek o godz. 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.

7. W najbliższy piątek Msza św. o godz. 21:00 i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W ostatnią niedzielę Caritas naszej parafii zebrała do puszek kwotę 687 zł. z przeznaczeniem na pomoc dla dzieci i młodzieży na nowy rok szkolny. Za przekazaną pomoc dziękujemy.

9. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

10. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Niech Bóg błogosławi nam na czas pracy i wypoczynku.