Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 26. 07. 2015 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Martę; w piątek – św. Ignacego z Loyoli, kapłana; w sobotę – św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

2. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej, ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.

3. Trwa tydzień modlitwy „Kierowcy solidarni z misjonarzami”. W dniu wczorajszym po Mszach św. o godz. 15:00 i 18:00. poświęcaliśmy pojazdy. Również i dziś można poświęcić swój pojazd, zgłaszając się do zakrystii.

4. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już w drodze. Dziękujemy osobom, które wsparły pielgrzymów. Swoje wsparcie dla pielgrzymów przekazało 9 osób, razem 1.250 zł. Intencje wraz z ofiarami przekazałem pielgrzymom. W dniu 28. lipca, tj. w najbliższy wtorek, ok. godz. 13:30 będziemy gościli pielgrzymów Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na obiedzie. Kto może niech przyniesie ciasto.

5. Msza św. Członków Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 15:00, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej. Po Mszy św. o godz. 18:00 Różaniec Fatimski wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. Jerycho modlitewne trwać będzie od 1 – 4 sierpnia w godz. 7:00 – 21:00. Rozpoczęcie w dniu 1.08. o godz. 19:00, zakończenie w dniu 4.08. o godz. 19:00.

7. W sobotę zaczyna się sierpień, który przeżywamy jako miesiąc trzeźwości. Trud wyrzeczenia i powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji rodzin dotkniętych chorobą alkoholową i pielgrzymujących do tronu Naszej Matki.

8. Trwają prace przy konserwacji i renowacji figury św. Ottona. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i zapewniamy o wdzięcznej pamięci w modlitwie.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Nakarmieni słowem i Ciałem Chrystusa, idźmy w codzienne życie z całą pokorą, delikatnością i cierpliwością, znosząc jedni drugich w miłości. Niech umocni nas w tym Boże błogosławieństwo.