Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 12. 07. 2015 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – świętych Andrzeja, Świerada i Benedykta, pustelników; w środę – św. Bonawenturę – biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.

2. Dziś, Mszą św. dziękczynną o godz. 10:30 kończy się 20. Jubileuszowy Flis Odrzański. Podczas tej Mszy św. zostanie poświęcona figura św. Jakuba Starszego, apostoła, jako wotum wdzięczności za szczęśliwie odbyte rejsy. Jest to fundacja Flisaków i Urzędu Marszałkowskiego. Za ten dar dla naszej Bazyliki serdecznie dziękujemy.

3. Jutro rocznica objawień Pani Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję różańcową o godz. 18:00. Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. inf. dr Edmund Cybulski. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji.

4. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

5. Dziś zbiórka do puszek na rzecz przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Poczujmy się współodpowiedzialni za dzieło, którego organizację powierzył Kościołowi w Polsce Ojciec św. Franciszek i włączmy się we wsparcie tej inicjatywy.

6. Trwają wakacje. Niech staną się one okazją do pogłębienia wiary, przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

7. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:00.

8. Od 25. lipca wyrusza Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wzorem lat ubiegłych możemy złożyć swoje intencje i wspomóc młodych ludzi, którzy pragną iść do tronu Jasnogórskiej Pani, ale niejednokrotnie nie mają funduszy na pokrycie kosztów. Opłata jednego pielgrzyma wynosi 150 zł. Zachęcamy do niesienia pomocy. Ofiary można składać w zakrystii i biurze parafialnym.

9. W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek kwotę 653 zł. z przeznaczeniem na pomoc dla biednych.

10. Za przekazaną pomoc dla biednych i wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy i zapewniamy o wdzięcznej pamięci w modlitwie.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Jezus posyła dziś każdego z nas: „Idźcie i głoście…” oraz „ Bądźcie moimi świadkami …” Chce abyśmy byli Jego apostołami. Niech w tym wymagającym zadaniu wspiera nas Błogosławieństwo z nieba.