Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 28. 06. 2015 R.

1. Jutro w Kościele obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Nasze uczestnictwo w Eucharystii niech będzie szczególną modlitwą w intencji papieża Franciszka, następcy św. Piotra. Swoje imieniny obchodzą ks. Piotr Szymczak i Ks. Paweł Olewiński. Msza św. w intencji dostojnych solenizantów jutro o godz. 18:00, na którą serdecznie zapraszamy. Taca zebrana w dniu jutrzejszym przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

2. Podczas uroczystości odpustowej zostały poświęcone figury apostołów: św. Piotra, św. Andrzeja i św. Pawła oraz zasłona obrazu M.B. Częstochowskiej, na której widnieją wizerunki: św. Jana Pawła II oraz sług Bożych: Augusta Kard. Hlonda i Stefana Kard. Wyszyńskiego. Wszystkim uczestnikom odpustu parafialnego za obecność i modlitwę z serca dziękujemy.

3. Jerycho różańcowe trwać będzie od 1.07 – do 4.07. w godz. od 7:00 – 21:00. Rozpoczęcie w środę, 1 lipca po Mszy św. 18:00, zakoszenie 4.07. o godz. 19:00. W środę do modlitwy i czuwania zapraszamy członków Kół Żywego Różańca.

4. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30.

5. W czwartek wspominamy Najśw. Maryję Pannę Licheńską; w piątek – św. Tomasza apostoła.

6. Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz.18:00.

7. W pierwszy piątek spowiedź św. od 7:00 – 8:00 i od. 15:00 – 19:00.

8. Podczas wakacji chorych odwiedzamy na każde wezwanie.

9. Msza św. Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 15:00, po Mszy św. spotkanie w Sali katechetycznej. Różaniec Fatimski, wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz.. 18:00.

10. Zebranie rodziców młodzieży, która udaje się wraz z ks. Pawłem do Zakopanego w środę , 1.07.2015 r. w Sali katechetycznej.

11. Uprzejmie informujemy, że zgodnie z dekretem Ks. Arcybiskupa Metropolity Szczecińsko – Kamieńskiego Andrzeja Dzięgi, Ks. kan. Zbigniew Woźniak został mianowany proboszczem parafii pw. św. Brata Alberta w Szczecinie z dniem 5 lipca br. Gratulujemy ks. Zbigniewowi pierwszej samodzielnej placówki duszpasterskiej i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa. W związku z przejściem ks. Zbigniewa na samodzielną placówkę, serdecznie zapraszamy na Mszę św. w sobotę o godz. 18:00. Naszą modlitwą pragniemy podziękować ks. Zbigniewowi za 13 lat posługi w naszej parafii.

12. W ostatnią niedzielę na wsparcie organizacji kolonii letnich przez Caritas została zebrana kwota 826 zł. Za przekazaną pomoc oraz wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy i zapewniamy o wdzięcznej pamięci w modlitwie.

13. W czasie wakacji nie będzie Mszy św. w niedziele o godz. 13:30. Biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16:00 – 18:00.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

15. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Niech błogosławieństwo Boże umocni nas i pomoże w podejmowaniu właściwych decyzji w naszym życiu.