Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 21. 06. 2015 R.

1. Dziś uroczystą sumę jubileuszową w 60. rocznicę kapłaństwa odprawi O. Mieczysław Witalis, redemptorysta, który wielokrotnie głosił słowo Boże i prowadził rekolekcje w naszej Bazylice. To wyjątkowy jubileusz. O. Witalis wydał książkę pt. „Eucharystia, zobaczyć więcej” – którą będzie można nabyć z autografem autora. Zapraszamy do uczestnictwa.

2. Trwa nowenna przygotowująca nas do uroczystości odpustowej w roku 125. rocznicy konsekracji naszej Bazyliki. Msze św. z okolicznościowym słowem Bożym o godz. 15:oo i 18:00. Tematy poszczególnych dni wypisywane są na plakatach. W najbliższą środę będziemy obchodzili uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, największego z proroków. Bóg posyłając na świat Jana, pragnie poprzez jego naukę i chrzest przygotować ludzi na przyjście swego Syna, Jezusa Chrystusa. Jest nasza parafialna uroczystość. Uroczystej Mszy św. odpustowej przewodniczył będzie ks. abp. Andrzej Dzięga, metropolita Szczecińsko – Kamieński. Udział w uroczystości weźmie bp. Antoni Dziemianko, ordynariusz Piński. Podczas uroczystości zostaną poświęcone figury apostołów: św. Piotra, św. Andrzeja i św. Pawła. Zostanie również poświęcona zasłona obrazu M.B. Częstochowskiej, na której będą obrazy: św. Jana Pawła II oraz sług Bożych: Augusta Kard. Hlonda i Stefana Kard. Wyszyńskiego. Zapraszamy do udziału w środę o godz. 18:00.

3. Po Mszy św. zapraszamy na wspólną agapę. Kto może, niech przyniesie ciasto.

4. We wtorek Dzień Ojca. Pamiętajmy w tym dniu o naszych ojcach, zanosząc prośby do Najwyższego o ich zdrowie i wszelkie łaski, a dla zmarłych ojców prośmy o wieczne zbawienie.

5. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30.

6. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz.18:00.

7. W ostatnią niedzielę na wsparcie organizacji kolonii letnich przez Caritas została zebrana kwota 1124 zł. Za przekazaną pomoc oraz wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy i zapewniamy o wdzięcznej pamięci w modlitwie.

8. Również dziś po każdej Mszy św. mamy możliwość wsparcia kolonii letnich organizowanych przez Caritas. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek. Swoją ofiarą możesz sprawić radość dziecku, które chociaż dwa tygodnie będzie miało normalne wakacje.

9. Nasza parafia organizuje wyjazd do Zakopanego na wakacje w dniach: 16-25.07.2015r. dla młodzieży. Koszt: 720 zł. Dziś ostatni termin zapisów. Szczegółowe informacje u ks. Pawła.

10. Spotkanie i spowiedź dzieci, które w tym roku w pełni uczestniczyły w Eucharystii w poniedziałek o godz. 17:00.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Niech błogosławieństwo Boże, udzielone nam przez posługę kapłana, umacnia naszą wiarę i wspiera jej rozwój.