Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 14. 06. 2015 R.

1. Gromadząc się na Eucharystii, Kościół poprzez słuchanie słowa Bożego, poznaje Królestwo Boże, które wzrasta w ludzkich sercach. Zróbmy wszytko co w naszej mocy, aby ziarno słowa Bożego wydało obfity plon w naszych sercach, a owoce tego zasiewu niech przerodzą się w uczynki miłosierdzia wobec braci i sióstr.

2. Mamy szczególną okazję do słuchania słowa Bożego. Od jutra, tj. 15 czerwca rozpoczynamy nowennę przed uroczystością odpustową w roku 125. rocznicy konsekracji naszej Bazyliki. Msze św. z okolicznościowym słowem Bożym o godz. 15:oo i 18:00. Tematy poszczególnych dni nowenny są umieszczone na plakatach. Zapraszamy.

3. Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego i kanonizacji bł. Karoliny Kózkówny w czwartek o godz.18:00.

4. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30.

5. W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – bł. Jolantę, zakonnicę; w środę – św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Po Mszach św. będzie można oddać cześć Jego relikwiom.

6. W najbliższą niedzielę, tj. 21. czerwca uroczystą sumę jubileuszową w 60. rocznicę kapłaństwa odprawi O. Mieczysław Witalis, redemptorysta, który wielokrotnie głosił słowo Boże i prowadził rekolekcje w naszej Bazylice. To wyjątkowy jubileusz. O. Witalis wydał książkę pt. „Eucharystia, zobaczyć więcej” – którą będzie można nabyć z autografem autora. Zapraszamy do uczestnictwa.

7. Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc wakacyjną dla dzieci biednych i z rodzin wielodzietnych. Swoją ofiarą możesz sprawić radość dziecku, które chociaż dwa tygodnie będzie miało normalne wakacje na koloniach organizowanych przez Caritas.

8. W ostatnią niedzielę na wsparcie budowy Świątyni Opatrzności Bożej została zebrana kwota 1.114 zł. Za przekazaną pomoc oraz wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy i zapewniamy o wdzięcznej pamięci w modlitwie.

9. Nasza parafia organizuje wyjazd do Zakopanego na wakacje w dniach: 16-25.07.2015r. dla młodzieży. Koszt: 720 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Pawła do 20.06.2015r.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa jako umocnienie we wszystkich dobrych pragnieniach, które zrodziły się w nas przez uczestnictwo w tej Eucharystii.