Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 07. 06. 2015 R.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Podczas oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18:00 odbywa się procesja z Najświętszym Sakramentem. Ostatniego dnia oktawy, w czwartek zostaną poświęcone wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych o godz. 15:00 i 18:00

2. Również w czwartek Msza św. w intencji świętości rodzin o godz.18:00.

3. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30, na które serdecznie zapraszamy.

4. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wiernym, którzy będą oddawać cześć Boskiemu Sercu, Pan Jezus obiecał wiele łask. Celem święta jest: rozważanie miłości, którą Chrystus okazał wszystkim na krzyżu (ofiara krwawa) i okazuje podczas Mszy św. (ofiara niekrwawa), złożenie za nią należnego dziękczynienia, wypełnienie obowiązku przebłagania za winy swoje i wszystkich ludzi, gdyż grzechy ludzkie zraniły Najświętsze Serce Jezusowe. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia Sercu Jezusa.

5. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

6. W sobotę przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. Zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję różańcową do naszej Bazyliki, rozpoczęcie o godz. 18:00. W tym miesiącu pójdziemy: ul. Bogurodzicy, Niepodległości, 3–go Maja, Drzymały, Potulicką, pl. Zwycięstwa, św. Wojciecha i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. kan. Wojciech Musiałek – proboszcz parafii św. Maksymiliana w Szczecinie. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich, którzy kochają Matkę Najświętszą.

7. W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Jadwigę, królową; w środę – bł. Bogumiła, biskupa; w czwartek – św. Barnabę Apostoła; w sobotę – Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

8. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy i zapewniamy o wdzięcznej pamięci w modlitwie.

9. Dziś naszymi ofiarami do puszek wspieramy budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Niech teraz dobry Bóg nam błogosławi na zbliżający się tydzień pracy, abyśmy żyjąc jak prawdziwi chrześcijanie, poprzez swoje świadectwo wiary wskazywali innym drogę do Jezusa.