Dziś wtorek , 18 czerwca 2024 r. imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 19. 10. 2014 R.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Kantego, kapłana; we wtorek bł. Jakuba Strzemię, biskupa; w środę - św. Jana Pawła II, papieża. Po Mszach św. we wtorek i środę możemy oddać cześć relikwiom bł. Jakuba Strzemię i św. Jana Pawła II, które są w naszej Bazylice.

  2. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu w inwencjach całego świata i naszych. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, dla wszystkich codziennie o godz. 17:30. Niech nasza modlitwa różańcowa jednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawracania dla świata, dla naszych rodzin i niech łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra.

  3. Dziś naszymi ofiarami do puszek wspomagamy misje. Za otwartość serca i solidarność z misjonarzami – Bóg zapłać.

  4. W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej i młodzież zebrali do puszek kwotę 1.589 zł. Za wsparcie funduszu stypendialnego „Dzieło Nowego Tysiąclecia” żywego pomnika św. Jana Pawła II z serca dziękujemy.

  5. Również serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby AWSD oraz naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

  6. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00. Zainteresowanych zapraszamy do sali katechetycznej.

  7. Na ławkach rozłożone są kartki na wypominki. Wypominki składamy w kopertach na tacę lub w biurze parafialnym. Za wiernych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad codziennie od godz. 17:30 – 18:00, w niedziele i święta 15 minut przed sumą. W każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy w ich intencji Mszę św.

  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

  9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.


Przejęci słowami Jezusa: „Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”, wróćmy do naszych domów i starajmy się żyć tak, jak uczy nas Chrystus.

Odsłon: 1052