Dziś wtorek , 18 czerwca 2024 r. imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 24. 08. 2014 R.

 1. Niech dzisiejszy czynny udział w Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg. Realizujmy zasłyszane dzisiaj słowo Boże, które może doprowadzić nas do pełni wiary i otworzyć przed nami drogi zbawienia.

 2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską; w środę – św. Monikę, matkę św. Augustyna; w czwartek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela, jest to drugi odpust w naszej parafii. Zapraszamy w sposób szczególny na Mszę św. o godz.15:oo 0 18:oo.

 3. Dobiegają końca wakacje; dlatego z racji nadchodzącego nowego roku szkolnego zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania. Rozpocznijmy nowy rok szkolny z Bogiem.

 4. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 5. Książkę „Św. Jan Paweł II. Pamięć i Wdzięczność na Pomorzu Zachodnim” można nabywać w zakrystii. Jest to współczesna historia naszej ziemi.

 6. Do jutra tj. 25 sierpnia trwa nowenna przed uroczystością NMP Częstochowskiej po Mszy św. o godz. 18:oo. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny.

 7. Zgodnie z dekretem ks. arcybiskupa metropolity z dniem 23. sierpnia rozpoczął posługę w naszej parafii ks. mgr Paweł Olewiński, neoprezbiter. Jest to jego pierwsza placówka duszpasterska. Szczególnym zadaniem ks. Pawła będzie przygotowanie dzieci do I Komunii św., otoczy również opieką kandydatów, ministrantów i lektorów. Otoczmy modlitwą i życzliwością ks. Pawła, aby jego posługa wydawała piękne owoce.

 8. Z serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Bazyliki i naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

 10. Pielgrzymów udających się do Ziemi św. zapraszam na spotkanie w poniedziałek, 25 sierpnia do Bazyliki po Mszy św. o godz. 18:oo.

 11. Ks. Pawłowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.


Umocnieni sakramentem Eucharystii, z radością i odwagą głośmy wśród zmienności świata, że to Chrystus – Mesjasz, Syn Boga Żywego – jest trwałym, fundamentem naszego Kościoła. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Odsłon: 1120