Dziś wtorek , 18 czerwca 2024 r. imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 10. 08. 2014 R.

 1. W piątek, tj. 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwaną uroczystością Matki Bożej Zielnej. W tym dniu w kościołach święcimy wianki ziół i kwiatów z naszych pól, łąk i działek. W naszej parafii przypada druga rocznica Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej – Matki Życia (od Władywostoku do Fatimy). Po każdej Mszy św. odnowimy akt zawierzenia naszego Narodu Matce Bożej

 2. W tym tygodniu w liturgii czcimy ponadto: w poniedziałek – św. Klarę, dziewicę; w czwartek – św. Maksymiliana Marię Kolbego.

 3. Czas wakacji i urlopów wykorzystajmy dla wypoczynku, ale również dla pogłębienia więzi rodzinnych i więzi z Bogiem. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

 4. Trwa miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od picia alkoholu, a trud ten ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do tronu naszej Matki.

 5. Szczecińska Piesza Pielgrzymka wejdzie na Jasną Górę w środę, tj. 13 sierpnia o godz. 9:00. Naszą modlitwą wspólnotową i osobistą wspierajmy pielgrzymów.

 6. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.

 7. W ostatnią niedzielę Caritas naszej parafii zebrała do puszek kwotę 608 zł z przeznaczeniem na pomoc dla dzieci i młodzieży na nowy rok szkolny. Za przekazaną pomoc dziękujemy.

 8. Zgodnie z dekretem z dnia 24 stycznia 2013 r. (Znak: B2 – 3/2013 ) o nowelizacji norm finansowych Archidiecezji, taca z drugiej niedzieli sierpnia (w tym roku przypadająca 10 sierpnia) przeznaczona jest na Wydział Teologiczny w Szczecinie (por. rozdz. II pkt 5).

 9. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.


Niech Bóg błogosławi nam na czas pracy i wypoczynku.

Odsłon: 1095