Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 22. 06. 2014 R.

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie procesja wokół Bazyliki po Mszy św. o godz. 18:oo. Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, zostaną poświęcone wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, wszystkich do uczestnictwa

 2. Od soboty rozpoczynamy Triduum przed odpustem parafialnym w Roku Rodziny. W sobotę, niedzielę i poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 z homilią na temat: w poniedziałek - Dziecko jest darem, w niedzielę – Dar macierzyństwa, w poniedziałek – Dar ojcostwa. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks. dr. Jarosława Staszewskiego TChr we wtorek o godz. 18:oo. W programie: na rozpoczęcie poświecenie płaskorzeźby upamiętniającej Rok Rodziny, po liturgii błogosławieństwo wody w Zatoce Szczecińskiej.

 3. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 4. Trwają nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zachęcamy do uczestnictwa codziennie o godz. 17:30.

 5. Jutro Dzień Ojca. Pamiętajmy w tym dniu o naszych ojcach, aby w ich intencjach zanosić prośby do Najwyższego o ich zdrowie i wszelkie łaski, a dla zmarłych naszych ojców prosić o wieczne zbawienie.

 6. Zbliża się koniec roku szkolnego. Nadchodzą oczekiwane przez wszystkich wakacje i urlopy. Nie zapomnijmy podziękować za łaski mijającego roku i prosić o szczęśliwe przeżycie wakacji i urlopów. Pamiętajmy, od Pana Boga nie ma wakacji.

 7. W ostatnią niedzielę Caritas naszej parafii na pomoc dla powodzian na Bałkanach zebrała kwotę 645 zł. Dziś naszymi ofiarami do puszek wspieramy kolonie letnie dla dzieci z najbiedniejszych rodzin. Niech twoja ofiara otrze łzę i przyniesie radość chociaż jednemu dziecku.

 8. Za wszystkie ofiary zarówno na cele charytatywne jak i parafialne z serca dziękujemy.

 9. W najbliższy piątek i sobotę będą wystawiane pojemniki na makulaturę. Przekazując makulaturę wspomagamy misje w Afryce.

 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

 11. Ks. Piotrowi i wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.


Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech ono umocni w nas wiarę, nadzieję i miłość, abyśmy w codzienności życia szli za Jezusem naszym Panem i Zbawicielem i byli Mu wierni.

Odsłon: 1110