Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA - 19. 06. 2014 R.

  1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną Bożym Ciałem. W tym dniu lud chrześcijański składa z pobożnością świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice naszych miast i wsi. W naszej Bazylice o godz. 9:oo – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Metropolity na rozpoczęcie procesji między parafialnej w centrum naszego miasta. Nie będzie Mszy św. o godz. 13:30. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji. Udział w procesji nie zastępuje uczestnictwa we Mszy św. Od piątku przez cały tydzień oktawa Bożego Ciała z procesją wokół Bazyliki po Mszy św. o godz. 18:oo. Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, zostaną poświęcone wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, wszystkich do uczestnictwa

  2. Od soboty rozpoczynamy triduum przed odpustem parafialnym w Roku Rodziny. W sobotę, niedzielę i poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 z homilią na temat: w poniedziałek - Dziecko jest darem, w niedzielę – Dar macierzyństwa, w poniedziałek – Dar ojcostwa. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks. dr. Jarosława Staszewskiego TChr we wtorek o godz. 18:oo. W programie: na rozpoczęcie poświecenie płaskorzeźby upamiętniającej Rok Rodziny, po liturgii błogosławieństwo wody w Zatoce Szczecińskiej.


Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech ono umocni w nas wiarę, nadzieję i miłość, abyśmy w codzienności życia szli za Jezusem naszym Panem i Zbawicielem i byli Mu wierni.

Odsłon: 1065