Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA WIELKANOC - 20. 04. 2014 R.

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach życia Jezusa i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie. Dziękujemy Wam za uczestnictwo w całym Triduum Paschalnym. Serdecznie podziękowanie kieruję na ręce wszystkich kapłanów na czele z ks. infułatem Edmundem za ofiarną posługę konfesjonału w Wielkim Poście i w sposób szczególny czasie Świętego Triduum. Dziękuję Ks. Zbigniewowi za piękną oprawę muzyczną wraz z chórem i piękną współpracę z p. prof. Dariuszem Dyczewskim. Ks. Stanisławowi za wykonanie ciemnicy wraz z lektorami, Ks. Piotrowi wraz z p. Anią i Moniką za wykonanie Bożego Grobu i dekorację kościoła. Dziękuję Radzie Parafialnej za pomoc i czynny udział. Dziękuję służbie liturgicznej pod kierownictwem Ks. Stanisława za organizację liturgii. Dziękuję p. Zdzisławie, p. Bronisławowi, Zenonowi i Franciszkowi za przygotowanie bazyliki na święta. Dziękuję Wam umiłowani siostry i bracia za udział w liturgii i tworzenie świętego zgromadzenia

  2. Z racji świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy sobie życzenia, abyśmy trwając we wspólnocie Kościoła, byli ludźmi światłości i nadziei pokonującej wszelki smutek i rozpacz. Źródłem tej nadziei i radości jest zmartwychwstanie Chrystusa. Życzymy, aby słowa Chrystusa z wieczernika spełniły się w naszym życiu „aby radość moja w była w was i aby radość wasza była pełna”.

  3. Jutro Wielkanocny Poniedziałek. Tradycyjnie w ten dzień składamy ofiary w połowie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Nasze ofiary wspierające katolickie uczenie są wyrazem wdzięczności za służbę Uniwersytetu Bogu i Ojczyźnie.

  4. Parafialny Caritas przekazał na święta w postaci paczek żywnościowych pomoc dla 51 rodzinom i 39 osobom samotnym. W tym czasie również z pomocy parafialnego Caritas skorzystało prawie 200 osób. Paniom: Mirosławie Księżpolskiej, Irenie Wojciechowskiej i całemu Zespołowi Caritas serdecznie dziękuję za posługę na rzecz biednych, Wam umiłowani parafianie za świadczoną pomoc.

  5. W Wieki Czwartek siedem złożyło przyrzecznie modlitwy w intencji kapłanów. (apostolat margaretka) Dziękujemy za ten piękny duchowy dar.

  6. Msza św. w intencji świętych Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek tj. 25 kwietnia o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

  7. Z całego serca dziękujemy za każdą pomoc na rzecz Bazyliki i potrzeb naszej wspólnoty parafialnej.

  8. W przyszłą niedzielę Kościół Katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przesz Jana Pawła II. Zapraszamy codziennie na nowennę do Miłosierdzia Bożego na godz. 15:oo. Poprzez wspólną i osobistą modlitwę przygotujmy się na duchowe przyjęcie radosnej nowiny, że nasz rodak bł. Jan Paweł II i bł. Jan XXIII zostaną wyniesieni do chwały ołtarzy, do grona świętych. Wypraszajmy Boże miłosierdzie dla każdego potrzebującego.

  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

  10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.


Niech Bóg nas umocni swoim błogosławieństwem, abyśmy z radością świadczyli, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał.

Odsłon: 1156