Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 30. 03. 2014 R.

 1. Dziś rozpoczynamy święty czas Rekolekcji Wielkopostnych. Nie zmarnujmy daru czasu, który sam Chrystus daje nam przez Kościół. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach. Rekolekcje trwać będą do środy. Sami przychodźmy i innych zachęcajmy.

 2. W pierwszą środę przypada 9. rocznica śmierci bł. Jana Pawła II. Adoracja i modlitwa różańcowa członków Kół Żywego Różańca do godz. 21:oo.

 3. Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:oo.

 4. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi św. w godz. od 7:oo – 8:oo, 9:oo – 10:oo i od 14:oo - 18:30.

 5. W najbliższy piątek będzie Droga Krzyżowa o godz. 9:30 i 15:30 dla ludzi starszych, którzy nie mogą pójść ulicami. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17:00 i 19:30. Wszystkich zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii po Mszy św. o godz. 18:00.

 6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:oo.

 7. Jerycho modlitewne trwać będzie w naszej Bazylice od 1-4.04.w godz. od 7:00 - 21:00. Rozpoczęcie 1 kwietnia o godz. 19:oo, zakończenie 4 kwietnia o godz. 19:oo. Zapraszamy do trwania na modlitwie.

 8. W pierwsza sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Msza św. Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo i bezpośrednio po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej. Zapraszamy na spotkanie.

 9. Różaniec fatimski w sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo. Zapraszamy do odprawiania pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca.

 10. Legion Maryi zaprasza na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:oo.

 11. Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece, kartki świąteczne i baranki. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich.

 12. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na figurę św. Andrzeja Boboli i inne potrzeby naszej parafii. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

 13. Pielgrzymkę do Gniezna organizujemy w dniu 28 kwietnia. Podczas uroczystej sumy zostaną przekazanie dla naszej parafii relikwie św. Wojciecha. Koszt wyjazdu z obiadem 70 zł. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

 15. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.


Z błogosławieństwem Bożym idźmy do naszych domów i głośmy innym, że Pan uzdrowił niewidomego od urodzenia. Niech Boże światło oświeca również drogi naszego życia.

Odsłon: 1105