Dziś Środa , 28 września 2022 r. imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 18.08.2013 R.

  1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – św. Benedykta, opata, Doktora Kościoła; w środę – św. Piusa X, papieża; w czwartek – Najświętszą Maryję Pannę Królową; w sobotę – św. Bartłomieja Apostoła.

  2. Czas wakacji i urlopów wykorzystajmy dla wypoczynku, ale również dla pogłębienia więzi rodzinnych i więzi z Bogiem. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

  3. Trwa miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od picia alkoholu, a trud ten ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do tronu naszej Matki.

  4. Jutro przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. Nowenna, Msza św. i procesja różańcowa w naszej Bazylice rozpacznie się o godz. 18:00. W tym miesiącu pójdziemy ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, Jagiellońską, Rayskiego, pl. Grunwaldzkim, al. Papieża Jana Pawła II, Mazurską, pl. Odrodzenia, Monte Cassino, Jagiellońską, Śląską, Obrońców Stalingradu, św. Wojciecha i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Uroczystości przewodniczył będzie ks. prof. Henryk Wejman, Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Do udziału wszystkich zapraszamy.

  5. W ostatnią niedzielę za cegiełki zebraliśmy kwotę 1.758 zł. Całość przekazałem jako zapłatę za wykonanie tablicy Matki Życia. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

  6. W przyszłą niedzielę odbędą się uroczystości dożynkowe w Pyrzycach. Rozpoczęcie o godz. 14:00. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa.

  7. Zgodnie z dekretem ks. arcybiskupa z dniem 24 sierpnia kończą posługę w naszej parafii ks. mgr Dariusz Skibicki i ks. mgr Paweł Kołodziejski. Ks. mgr Dariusz Skibicki został skierowany do posługi w Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Mierzynie, ks. mgr Paweł Kołodziejski do Parafii pw. Przemieniania Pańskiego w Szczecinie. Dziękujemy Ks. Dariuszowi i Ks. Pawłowi za posługę w naszej parafii i na nowych placówkach duszpasterskich życzymy Bożego błogosławieństwa.

  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.


Umocnieni w miłości przez słowo Pana i posileni pokarmem nieśmiertelności, przyjmujmy Boże błogosławieństwo i z ufnością podejmijmy nasze codzienne zadania.

Odsłon: 1428