Dziś Środa , 28 września 2022 r. imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 11.08.2013 R.

 1. W czwartek, tj. 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwaną uroczystością Matki Bożej Zielnej. W tym dniu w kościołach święcimy wianki ziół i kwiatów z naszych pól, łąk i działek. W naszej parafii przypada pierwsza rocznica Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej – Matki Życia (od Władywostoku do Fatimy). W sposób szczególny zapraszamy na sumę pod przewodnictwem paulina, O. Dariusza Szuby OSPPE o godz. 12:00. Po sumie zostanie odsłonięta i poświęcona tablica odlana z brązu „MATKI ŻYCIA” dla upamiętnienia tego wydarzenia z przed roku. Po każdej Mszy św. odnowimy akt zawierzenia naszego Narodu Matce Bożej

 2. W tym tygodniu w liturgii czcimy ponadto: w środę – św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana męczennika; w sobotę – św. Jacka – kapłana.

 3. Czas wakacji i urlopów wykorzystajmy dla wypoczynku, ale również dla pogłębienia więzi rodzinnych i więzi z Bogiem. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

 4. Trwa miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od picia alkoholu, a trud ten ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do tronu naszej Matki.

 5. Szczecińska Piesza Pielgrzymka wejdzie na Jasną Górę we wtorek tj. 13 sierpnia o godz. 9:00. Naszą modlitwą wspólnotową i osobistą wspierajmy pielgrzymów.

 6. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.

 7. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:00 Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa.

 8. W ostatnią niedzielę Caritas naszej parafii zebrała do puszek kwotę 805 zł. z przeznaczeniem na pomoc dla dzieci i młodzieży na nowy rok szkolny. Za przekazaną pomoc dziękujemy.

 9. Dziś po każdej Mszy św. rozprowadzamy cegiełki i gwiazdy z przeznaczeniem na wykonanie tablicy Matki Życia. Miejmy udział w tym pięknym dziele. (projekt tablicy można zobaczyć przed amboną). Montaż jutro od godz. 9:00.

 10. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.


Niech Bóg błogosławi nam na czas pracy i wypoczynku.

Odsłon: 1032