Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 28.07.2013 R.

1. Eucharystia jest zapowiedzią pełni szczęścia. Ten, kto karmi się Chrystusem tutaj na ziemi, już w sobie nosi życie, które nigdy się nie kończy.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Martę, dziewicą; w środę – św. Ignacego z Loyoli, kapłana; w czwartek – św. Alfonsa Marę Liguoriego, biskupa o doktora Kościoła.

3. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy że każdy z nas, jako katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

4. Msza św. w intencji świętych i licznych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.

5. W czwartek rozpoczyna się sierpień, miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od picia alkoholu, a trud ten ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do tronu naszej Matki.

6. W pierwszy piątek miesiąca przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św.

7. W pierwszą sobotę Msza św. członków Kół Żywego Różańca o godz. 15:00 i bezpośrednio po Niej spotkanie w sali katechetycznej. Po Mszy św.. o godz. 18:oo Różaniec Fatimski, wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. W dniach od 1 - 4 sierpnia trwać będzie w naszej Bazylice Jerycho modlitewne w godz. od 7:00 - 21:00. Rozpoczęcie 1.08. o godz. 19:00, zakończenie 4.08. o godz. 19::00. Chętnych na czuwanie w poszczególnych godzinach prosimy o zapisy w zakrystii

9. Na tacę i zbiórkę przy poświęceniu pojazdów (w dniu św. Krzysztofa) zebraliśmy kwotę 414 zł. z przeznaczeniem na zakup środków transportu dla misjonarzy. Za złożone ofiary dziękujemy.

10. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

11. Dziś w kruchcie Bazyliki są zbierane podpisy pod inicjatywą ustawodawczą „Wolna Niedziela”. Tak niedawno walczyliśmy o wolne soboty. Dziś nie ma szacunku nawet do niedzieli jako dnia świętego. Miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy katolikami i upominajmy się o świętowanie Dnia Pańskiego – Niedzieli.

12. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę jest w drodze. Dziś ok. godz. 13:00 będziemy gościli pielgrzymów w naszej Bazylice i parafii. Zwyczajem wielu lat możemy przekazać dla pielgrzymów intencje osobiste i rodzinne wspierając ich ofiarami. Intencje i ofiary można składać w zakrystii i biurze parafialnym. Podczas trwania pielgrzymki codziennie po Mszy św. o godz. 18:00 będziemy odmawiali dziesiątek różańca, duchowo łącząc się z pielgrzymami.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Przyjmijmy błogosławieństwo, niech ono nas umocni, abyśmy „wprowadzili słowo w czyn, a nie byli słuchaczami oszukującymi samych siebie”.