Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 30.06.2013 R.

1. W centrum dzisiejszej liturgii stoi tajemnica powołania. Usłyszeliśmy dziś o powołaniu Elizeusza i uczniów Chrystusa, i różnych postawach wobec Bożego zaproszenia. Jezus kieruje dziś do nas słowa: „Pójdź za Mną”. Każdy z nas jest powołany, aby głosić Ewangelię, nie tylko słowem, ale przez przykład własnego życia. Nasza obecność na dzisiejszej Mszy św. jest początkiem odpowiedzi na głos powołującego Pana.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Licheńską; w środę – św. Tomasza Apostoła; w sobotę – bł. Matkę Teresę Ledóchowską, dziewicę.

3. Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwać będzie od 1 – 4 czerwca w godz. od 7:00 – 21:00. Rozpoczęcie jutro tj. 01.07. o godz. 19:00, zakończenie 4.07. tj. w czwartek o godz. 19:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

4. W środę zapraszamy do szczególnej modlitwy członków Kół Żywego różańca od godz. 19:00 – 21:00.

5. W pierwszy czwartek Msza św. w intencji powołań do służby w Kościele o godz. 18:00.

6. W pierwszy piątek przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św.

7. W pierwszą sobotę Msza św. Kół Żywego Różańca o godz. 15:00. Bezpośrednio po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej, na które serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. o godz. 18:00 Różaniec Fatimski.

8. Dziś ostanie nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.

9. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc wakacyjną dla dzieci i młodzieży. Niech twoja ofiara będzie otarciem łzy dziecka i przywróceniem jej uśmiechu przynajmniej na dwa tygodnie kolonii letnich.

10. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

11. W przyszłą niedzielę w kruchcie Bazyliki będą zbierane podpisy pod inicjatywą ustawodawczą „Wolna Niedziela”. Tak niedawno walczyliśmy wolne soboty, dziś nie ma szacunku nawet dla niedzieli.

12. Rozpoczęły się wakacje i urlopy. Przypominamy wszystkim, że, „od Pana Boga nie ma wakacji”, podkreślając, że w życiu duchowym, w chrześcijańskim wzrastaniu potrzebna jest kontynuacja. Zewnętrznym znakiem religijnej ciągłości jest codzienna modlitwa i niedzielna Eucharystia, również w wakacje.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w wiernym kroczeniu za Chrystusem także na wakacyjnych ścieżkach.