Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 16.06.2013 R.

1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Alberta Chmielewskiego, zakonnika (po każdej Mszy św. można oddać cześć jego relikwiom); w piątek – św. Alojzego Gonzagę zakonnika.

2. Trwają nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30, wszystkich serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

3. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w najbliższy czwartek o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W zakrystii można nabywać książkę: „Stefan Kardynał Wyszyński. Pamięć i wdzięczność na Pomorzu Zachodnim”. Książka ukazuje Sługę Bożego Stefana Wyszyńskiego, jego pasterską troskę o nasze ziemie oraz modlitwę o rychłą beatyfikację w naszej Bazylice. Cena 20 zł.

5. W ostatnią niedzielę za cegiełki i gwiazdy zebraliśmy kwotę 1.945 zł. Całość przeznaczyłem na nowe drzwi maryjne wykonane z brązu, które będą montowanie w najbliższą środę. Projekt drzwi jest wystawiony obok ambony.

6. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

7. Zapraszamy na uroczystość odpustową św. Jana Chrzciciela. W najbliższą niedzielę uroczystą sumę odprawi Ks. Abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Przed sumą nastąpi poświęcenie nowych drzwi maryjnych. Zbierzemy się przed Bazyliką i po poświęceniu drzwi wszyscy wejdziemy do świątyni nowymi drzwiami. Natomiast w poniedziałek uroczysta suma odpustowa połączona z 15-leciem chóru parafialnego „Cantate Deo” o godz. 18:00. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół Bazyliki. Po procesji krótki występ chóru. Osoby zmotoryzowane prosimy o przejazd nad Zatokę Szczecińską, gdzie nastąpi uroczyste pobłogosławienie wody do celów rekreacyjnych. (przy Kapitanacie Portu)

8. Zgodnie z zaleceniem ks. arcybiskupa w niedzielę 23 i 30 czerwca członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierali ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc wakacyjną dla dzieci i młodzieży.

9. W kruchcie Bazyliki są zbierane podpisy pod inicjatywą ustawodawczą „Stop aborcji”. Projekt ustawy stanowi wyraz sprzeciwu przeciwko zabijaniu dzieci tylko dlatego, że są chore. Od takiej ustawy tylko krok do eutanazji. Prosimy o poparcie.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Bóg nieustannie wzywa nas do poprawy życia. Uznając swą słabość i małość, ale znajdując moc w Jezusie – zmieniajmy świat wokół nas na lepszy. Na to dzieło niech nam Bóg błogosławi.