Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELĘ PALMOWĄ - 24.03.2013 R.

  1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy tydzień Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa. W ciągu całego Wielkiego Postu szukaliśmy dróg nawrócenia do Chrystusa. Dziś, na progu Wielkiego Tygodnia, niechaj sam krzyż stanie się źródłem odnowy wszystkiego w nas, którzy w Nim pokładamy nadzieję, by nie groziła nam duchowa znieczulica czy śmierć sumienia.

  2. Przygotujmy się do odpowiedniego przeżywania Triduum Sacrum, które swą wymowną liturgią przypomina wielkie i nadzwyczajne wydarzenie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W Wielki Czwartek upamiętniamy wydarzenia Ostatniej Wieczerzy, odkrywamy na nowo godność kapłana i uczymy się modlitwy o jedność. Bez intensywnej, żywej więzi, komunii człowieka z Bogiem niemożliwa jest jedność między ludźmi. Liturgia Wieczerzy Pańskiej w naszej Bazylice o godz. 18:00, podczas której kandydaci zostaną ustanowieni ministrantami, ministranci młodsi dostąpią godności ministranta starszego. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22:00.

  3. Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża i ucałowaniem relikwiarza z kamieniem z Góry Kalwarii o godz. 18:00. Z Wielkiego Piątki na Wielką Sobotę adoracja całonocna wg programu, który jest umieszczony w gablocie. (tu przeczytać program).

  4. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od godz. 9:00 do 14:00 co pół godziny. Liturgia Wielkiej soboty wypełniona tajemniczą i przejmującą ciszą, przygotowuje Kościół do Wigilii Paschalnej, do radości z nowego życia, do bycia świadkiem Zmartwychwstałego. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się poświęceniem ognia o godz. 18:00.

  5. Parafialny Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza świece wielkanocne, chlebki, baranki i kartki świąteczne. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich. Można również składać dary materialne do kosza, który wystawiony jest przed prezbiterium.

  6. W ostatnią niedzielę klerycy zebrali do puszek kwotę 1896 zł. Za przekazane wsparcie dla AWSD oraz za wszycie ofiary na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Modlitwą staramy się spłacać dług wdzięczności.

  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.


Niech Boże błogosławieństwo będzie dla nas umocnieniem w przeżywaniu zbawczych tajemnic, które w najbliższym czasie będziemy świętować.

Odsłon: 1152