Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 10.03.2013 R.

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu jest niedzielą radości. Liturgia słowa ukazuje nam Boga przebaczającego, przygarniającego swoje dzieci, które przez sakrament pokuty i płynące z niego przebaczenie pragną stanąć przy Chrystusowym ołtarzu. Pomocą są nam rekolekcje, które dziś w imię Pana rozpoczynamy. To dzięki Chrystusowi dokonało się wielkie pojednanie i przebaczenie. Niech rekolekcje pomogą nam, aby przebaczenie i pojednanie były rzeczywistością naszego życia osobistego i naszych rodzin. (Program rekolekcji wywyższony jest w gablotach.) Nie zmarnujmy tego daru czasu i daru łaski.

2. Trwają wymowne i o głębokiej treści nabożeństwa wielkopostne: W naszej Bazylice w każdy piątek Wielkiego Postu dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9:30, 15:30 i 18:30. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:oo. Zapraszamy do uczestnictwa.

3. Nowenna przed uroczystością św. Józefa trwa codziennie przed Mszą św. o godz. 18:oo.

4. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom św. Joanny Beretty Mola. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o światło Ducha Świętego dla kardynałów w wyborze Ojca Świętego do godz. 19:30. Zapraszamy do trwania na modlitwie.

5. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w ubiegłą niedzielę zebrali do puszek kwotę 846 zł. z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla biednych. Caritas rozprowadza również z kruchcie Bazyliki kartki świąteczne i świece. Dziękujemy za przekazaną pomoc i zachęcamy do zakupów w Caritasie. Składając jałmużnę i zakupując w Caritasie wspomagamy ubogim.

6. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z całego serca dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

7. Dziś po każdej Mszy św. kapłani rozprowadzają cegiełki i gwiazdy z przeznaczeniem na potrzeby naszej Bazyliki. Na miarę możliwości wspierajmy parafialne dzieła.

8. W przyszłą niedziele, tj. 17. marca przypada dzień imienin ks. Zbigniewa. Prosimy o modlitwę i zapraszamy na Mszę św. w intencji dostojnego solenizanta na godz. 18:oo.

9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli alumnów Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. Będziemy wspólnie modlili się o święte powołania do służby w Kościele. Klerycy po Mszach św. będą zbierali ofiary do puszek na potrzeby Seminarium.

10. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku pod chórem. Zachęcamy do jej nabywania i czytania.

11. Ks. Zbigniewowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Przyjmujmy Boże błogosławieństwo. Niech ono szczególnie na czas świętych rekolekcji rozświetla mroki naszego życia, wlewa nadzieję i przekonuje o miłości Boga w Trójcy Jedynego względem nas.