Dziś Środa , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 24.02.2013 R.

1. Rozpoczęły się bardzo wymowne i bogate w treść nabożeństwa wielkopostne: W naszej Bazylice w każdy piątek Wielkiego Postu dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9:30, 15:30 i 18:30. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:30. Zapraszamy do uczestnictwa.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:oo. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach, mogą zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny, który mogą ofiarować za jednego ze zmarłych.

3. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo.

4. W pierwszy piątek miesiąca przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci o godz. 15:oo. Po Mszy św. wspólna modlitwa.

5. W pierwszą sobotę od godz. 9:oo odwiedzimy chorych w ich domach.

6. Msza św. Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo. Po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej i wymiana tajemnic różańcowych.

7. Różaniec Fatimski, wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo.

8. Jerycho modlitewne trwać będzie w naszej Bazylice od 1 – 4 marca w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1. marca o godz. 19:oo. Zapraszamy do trwania na modlitwie.

9. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:oo. Zainteresowanych zapraszamy na spotkania do sali katechetycznej.

10. Dziś w całym Kościele niedziela misyjna. W naszej rodzinie parafialnej gościmy siostry Felicjanki, które proszą o pomoc na rozbudowę Przedszkola Integracyjnego. Ze względu na powiększającą się ilość dzieci, szczególnie niepełnosprawnych, zaistniała potrzeba rozbudowy pomieszczeń rehabilitacyjnych i terapeutycznych. Może to dla nas szansa złożenia wielkopostnej jałmużny.

11. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z całego serca dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

12. Msza św. dziękczynna za pontyfikat Ojca Świętego Benedykta XVI zostanie odprawiana w naszej Bazylice w dziś o godz. 15:oo Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

13. W najbliższy wtorek 26. lutego, przypada dzień urodzin i imienin ks. proboszcza. Prosimy o modlitwę i zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta i jubilata we wtorek o godz. 18:oo.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku pod chórem.

15. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Nie jest łatwo iść przez świat, gdy cel jest odległy, a przyszłość nieco przeraża. Niech jednak na wierne zmierzanie do wiecznej ojczyzny Bóg nam błogosławi.