Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 10.02.2013 R.

1. Dzisiaj Chrystus ukazał nam, że każdy człowiek jest grzeszny i nie zasługuje na wszystkie dary, jakie otrzymuje od Boga. Jednakże Bóg w swojej miłości lituje się nad człowiekiem i powołuje go do głoszenia Dobrej Nowiny całemu światu. W tym apostolstwie nie jesteśmy sami, zawsze nam towarzyszy Boża łaska.

2. Jutro, 11 lutego, wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Mszę św. i szczególną modlitwę w intencji chorych z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 15:oo. Prosimy rodziny o pomoc, aby chorzy i starsi mogli przybyć do naszej Bazyliki. Potrzebujących pomocy i chętnych do służenia pomocą, prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

3. Przypadająca w tym tygodniu Środa Popielcowa to pierwszy dzień trwającego 40 dni Wielkiego Postu. Post jest jednym z elementów pokuty. Już w starożytności na znak pokuty posypywano sobie głowy popiołem. Obrzęd ten u chrześcijan stanowi początek wielkopostnego okresu. Zechciejmy jak najliczniej zgromadzić się w ten dzień na Mszy świętej, aby w ten sposób rozpocząć w swoim życiu duchowym wzmożoną pracę nad sobą, zmierzającą do nawrócenia i zbliżenia się do Boga miłosiernego. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, to znaczy jakościowy i ilościowy. W naszej Bazylice o godz. 7:oo Godzinki ku czci Matki Bożej, Msze św. o godz. 7:30, 9:oo, 12:oo, 15:oo, 18:oo i 19:30.

4. W czwartek w liturgii wspominamy świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

5. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom św. Joanny Beretty Mola. Zapraszamy do modlitwy.

6. W każdy piątek Wielkiego Postu dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9:30 i 18:30. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:30. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:oo Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego. Zapraszamy do uczestnictwa.

7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:oo.

8. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:oo. Zainteresowanych zapraszamy na spotkania do sali katechetycznej.

9. W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu „Caritas” zebrali do puszek kwotę 741 zł. Za okazaną pomoc z serca dziękujemy.

10. Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

11. W ostatnim tygodniu nasza świątynia ubogaciła się o nowy klęcznik, gablotę na relikwie oraz dwie odrestaurowanie stacje Drogi Krzyżowej: I i XII. Ofiarodawcom z serca dziękujemy. Jutro zostaną przekazane do renowacji kolejne dwie stacje Drogi Krzyżowej: II i III.

12. Dziś po każdej Mszy św. kapłani rozprowadzają cegiełki i gwiazdy na potrzeby naszej bazyliki. Na miarę możliwości wspierajmy parafialne dzieła.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku pod chórem.

14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą wiarę i doda sił do przezwyciężania naszych słabości.