Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 20.01.2013 R.

1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę; w czwartek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – nawrócenie św. Pawła.

2. Trwa Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijaństwa. W naszych modlitwach prośmy Boga, aby dał łaskę jak najszybszego zjednoczenia chrześcijan, abyśmy jednym głosem chwalili Boga i byli Mu wierni. Program modlitw jest wywieszony w gablocie. W naszej Bazylice wspólna modlitwa o jedność chrześcijan we wtorek o godz. 18:3o. Zapraszamy do modlitwy, aby pragnienie Jezusa z wieczernika jak najszybciej się spełniło: „Aby wszyscy stanowili jedno”.

3. Kończy się czas wizyty kolędowej w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili nas do swoich domów, aby razem z kapłanami modlić się i rozmawiać o sprawach naszych rodzin i naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i wielką otwartość. Dziękujemy za ofiary przekazane podczas kolędy, które zostały przekazane zgodnie z przeznaczeniem. Dziś od godz. 15:oo czas kolędy u tych naszych parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie. Jeszcze przyjmujemy zgłoszenia w zakrystii.

4. W ostatnią niedzielę za cegiełki i gwiazdy zebraliśmy kwotę 1720 zł. Całość przeznaczyłem na renowację kolejnej stacji Drogi Krzyżowej. Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

5. Kalendarze parafialne są wyłożone na stoliku pod chórem. Można je zabierać do domów. Jeżeli ktoś może, niech złoży ofiarę na potrzeby naszej Bazyliki.

6. Dziś po każdej Mszy św. członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi w Potrzebie. Na miarę możliwości wspierajmy tych, którzy tej pomocy potrzebują i oczekują.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku pod chórem.

8. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Boże błogosławieństwo, przez ręce kapłana, niech dopełni w nas braki wiary, abyśmy nie marnowali łask, które otrzymujemy.