Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU - 23.12.2012 R.

1. Przeżywamy ostatnie chwile przed uroczystością Bożego Narodzenia. Obyśmy w wirze świątecznej aktywności nie zapomnieli o najważniejszym, o Jezusie, który ma narodzić się w każdym ludzkim sercu. On nie chce przyjść na siłę, ale czeka na zaproszenie i na naszą zgodę. Powiedzmy Jezusowi już dzisiaj: przyjdź i zamieszkaj w naszych sercach. Czy już oczyściłeś swoje serce w sakramencie pojednania? Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę!

2. W tym tygodniu czcimy w liturgii: w środę – św. Szczepana – Pierwszego Męczennika; w czwartek – św. Jana Apostoła i Ewangelistę; w piątek – świętych Młodzianków Męczenników.

3. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżywajmy ją zgodnie z duchowością i tradycją katolicką. Przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie podajemy alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem, oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny, zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo Święte. Wieczerzę zaczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy, najlepiej światłem z Betlejem, które możemy już dziś zabrać z naszej Bazyliki. Następnie najstarsza osoba czyta fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Po odczytaniu Ewangelii modlimy się za rodzinę i dopiero wtedy łamiemy się opłatkiem oraz składamy sobie życzenia.

4. Pasterki w naszej Bazylice będą o godz. 22:oo i 24:oo.

5. W uroczystość Bożego Narodzenia i św. Szczepana Msze św. według porządku niedzielnego.

6. Jutro ostatnie roraty o godz. 6:oo. Msze św. sprawowane będą o godz. 7:oo, 7:30, a o godz. 15:oo Koronka do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź św. jutro od godz. 6:oo do godz. 16:oo.

7. Msza św. w intencji Ojczyzny i ludzi pracy w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy do uczestnictwa.

8. Parafialny Zespół Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece, opłatki i nasze parafialne kalendarze. Opłatki i kalendarze można również nabywać w zakrystii i biurze parafialnym.

9. W ostatnią niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie członkowie Rady Parafialnej zebrali kwotę 1.279 zł. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy.

10. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Modlimy się aby sam Pan wynagrodził każdą ofiarę i pomoc.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Radując się z tego, że Bóg powziął względem nas plan zbawienia, spieszmy do naszych domów, jak Maryja do swej krewnej, by z bliskimi dzielić się obecnością Pana. A na wszelki trud niech nas umacnia błogosławieństwo samego Boga.