Dziś wtorek , 31 stycznia 2023 r. imieniny: Joanny, Ksawerego, Luizy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU - 09.12.2012 R.

 1. Przeżywamy już II niedzielę adwentu. Od przyszłej niedzieli w naszej wspólnocie przeżywać będziemy rekolekcje(renowację „Misji u stóp Krzyża”), od 16 do 20 grudnia. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach oraz wyłożony na ławkach. Prosimy o zabranie programu do domów i poinformowanie domowników i sąsiadów. Módlmy się, aby był to dla nas czas odnowy i przemiany. Rekolekcje poprowadzi O. Wojciech Bieszke CSsR – redemptorysta z Barda Śląskiego.

 2. Msza św. roratnia w dni powszednie o godz. 6:oo, Msza św. adwentowa dla dzieci o godz. 17:oo. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

 3. W tym tygodniu wspominamy: w piątek – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

 4. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 7:30.

 5. W czwartek kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego, zwłaszcza w tym dniu pragniemy się modlić za niewinnie zamordowanych przez reżim komunistyczny.

 6. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z Mszą św. o północy z piątku na sobotę, tj. z 14/15.12.2012 r. Rozpoczęcie o godz. 21:oo. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

 7. Parafialny Zespół Caritas w ostatnią niedzielę do puszek zabrał kwotę 619 zł. z przeznaczeniem na paczki świąteczne. Za złożone ofiary z serca dziękujemy. Można również składać produkty na paczki do kosza. Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece, kartki świąteczne, opłatki i nasze parafialne kalendarze. Opłatki i kalendarze można również nabywać w zakrystii i biurze parafialnym.

 8. Makulaturę na misje będzie można przekazywać do pojemników w najbliższy piątek i sobotę.

 9. Dziś po każdej Mszy św. kapłani rozprowadzają cegiełki i gwiazdy. Na miarę możliwości wspierajmy parafialne dzieła.

 10. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy wspierali Kościół na Wschodzie.

 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem.

 12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.


Idźmy z radością, głosząc całemu światu radosną nowinę, że przyjście Pana jest już bliskie. Boże błogosławieństwo, które z chwilę przyjmiemy, niech pobudzi naszą wiarę, dzięki której będziemy mogli wyprostować wszystkie zakręty na drodze do nieba.

Odsłon: 1062