Dziś niedziela , 26 maja 2024 r. imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2011 r.

Kościół w dniu dzisiejszym kontempluje przemienione oblicze Chrystusa, aby utwierdzić nas w wierze. Wykorzystajmy dla pogłębienia naszej duchowości nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie żale i Drogę krzyżową.

1        W naszej Bazylice w każdy piątek Wielkiego Postu dodatkowa Msza św. o godz. 9:00 i bezpośrednio po niej Droga Krzyżowa. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 15:30 i 18:30, dla dzieci o godz. 17:00, dla młodzieży o godz. 19:30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. 

2        W każdy czwartek zapraszamy do naszej Bazyliki na Mszę św. w intencji błogosławionych owoców beatyfikacji Ojca Święto Jana Pawła II na godz. 15:00. 

3        Na dziewięć miesięcy przed świętami Bożego narodzenia, tj. 25 marca, przeżywamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzięki pokornemu fiat, które wypowiedziała Maryja, Bóg zamieszkał pośród nas, jako prawdziwy człowiek. W tym dniu pochylamy się nad godnością ludzkiego życia, przeżywając Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby pragnące podjąć się duchowej adopcji zapraszamy na Mszę św. o godz. 15:00 i 18:00. Dziękując Bogu za dar życia, ogarnijmy naszymi modlitwami każde poczęte dziecko.

4        W ostatnią niedzielę za cegiełki i gwiazdy zebraliśmy kwotę 2.135 zł. Całość przeznaczyłem na zapłacenie rachunku za ogrzewanie, który za miesiąc luty wyniósł 6.118 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, dziękujemy za trud utrzymania czystości w naszej Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w codziennej modlitwie.

5        Parafialny Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza świece i kartki świąteczne. Robiąc zakupy w Caritasie wspomagamy ubogich.  

6        Kandydatów do grona ministrantów w naszej Bazylice zapraszamy na zbiórkę w sobotę 26 marca na godz. 12:00.

7        Dzisiejsza niedziela, druga niedziela Wielkiego Postu, przeżywana jest, jako dzień solidarności z misjonarzami. Naszymi ofiarami na tacę i wspólnymi modlitwami wspieramy dzieła misyjne Kościoła. Wspierając misje i misjonarzy praktycznie realizujemy przykazanie miłości Boga i bliźniego.  

8        Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

9        Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.  

 

Otrzymaliśmy dziś wielki dar od Boga: możliwość uczestniczenia w dziele zbawczym Chrystusa. Dlatego pełni ufności idźmy w świat, walczmy ze swoimi słabościami i dajmy naszym życiem świadectwo Chrystusowi.

Odsłon: 1383