Dziś niedziela , 26 maja 2024 r. imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13.03.2011 r.

Przyjęta Komunia Święta wydaje owoc przemiany i odnowy naszego życia, a usłyszane słowo Boga pokrzepia dusze i rozradowuje nasze serca.

1        W minioną środę rozpoczęliśmy w Kościele czas Wielkiego Postu. Niech ten czas pozwoli nam rozpoznać nasze miejsce w świecie, w ludzkiej społeczności, a przede wszystkim nasze miejsce przed Bogiem. Z ufnością powierzmy Bogu nasze drogi nawrócenia i drogi naszych bliskich.

2        W każdy czwartek zapraszamy do naszej Bazyliki na Mszę św. w intencji błogosławionych owoców beatyfikacji Ojca Święto Jana Pawła II na godz. 15:00. 

3        W najbliższy czwartek, tj. 17 marca, przypada dzień imienin ks. dr. Zbigniewa Woźniaka. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. imieninowej o godz. 18: 00. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności na posługę kapłańską wśród nas. 

4        W każdy piątek Wielkiego Postu dodatkowa Msza św. o godz. 9:00 i bezpośrednio po niej Droga Krzyżowa. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 15:30 i dla dzieci o godz. 17:00. W związku z Ekumeniczną Drogą Krzyżową nie będzie w najbliższy piątek Drogi Krzyżowej o godz. 18:30 dla wszystkich oraz o godz. 19:30 dla młodzieży. Wszystkich zapraszamy na Ekumeniczną Drogę Krzyżową, która wyruszy od Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego przy ul. Energetyków.  

5        Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. 

6        Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, dziękujemy za trud utrzymania czystości w naszej Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w codziennej modlitwie.

7        W ostatnią niedzielę Caritas zebrała do puszek kwotę 695 zł. Za udzieloną pomoc z serca dziękujemy. 

8        Dziś po każdej Mszy św. kapłani rozprowadzają cegiełki i gwiazdy na potrzeby naszej parafii. Na miarę własnych możliwości wspierajmy dzieła naszej Bazyliki.

9        Chłopców po I Komunii św., którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej Bazylice zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sobotę, 19 marca na godz. 12:00 do salki w domu parafialnym.

10    W sobotę tj. 19 marca, przezywamy uroczystość św. Józefa. Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Kościoła. W ramach przygotowania zapraszamy na nowennę codziennie przed Mszą św. o godz. 18:00. Uczmy się od św. Józefa odpowiedzialności za siebie i nasze rodziny.

11    Przyszła niedziela, tj. druga niedziela Wielkiego Postu, przeżywana jest, jako dzień solidarności z misjonarzami. Naszymi ofiarami na tacę i wspólnymi modlitwami będziemy wspierali dzieła misyjne Kościoła. Wspierając misje i misjonarzy praktycznie realizujemy przykazanie miłości Boga i bliźniego.  

12    Kupując i czytając prasę katolicką pogłębiamy naszą wiedzę religijną. Na stoliku jest okolicznościowa gazeta, Beatyfikacja Jana Pawła II. Zachęcamy do zabrania.

13    Ks. Zbigniewowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.  

Odsłon: 1425