Dziś niedziela , 26 maja 2024 r. imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

III NIEDZIELA ROKU - 23.01.2011 r.

W najbliższy wtorek, tj. 25 stycznia, dobiega końca Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W tym dniu wspominamy w liturgii Kościoła nawrócenie Św. Pawła. Gorliwy faryzeusz, zatroskany o czystość wiary w Jednego Boga, doznał objawienia, które zmieniło jego życie. Motywem jego misyjnych wypraw i podróży było pragnienie głoszenia Chrystusa. Zadbajmy również i my o to, byśmy stawali się głosicielami Ewangelii w naszym środowisku.
  • W piątek, 28 stycznia, w liturgii Kościoła wspominamy św. Tomasza z Akwinu. Swoim życiem i pozostawionymi po sobie dziełami ukazał, że rozum i wiara nie są sobie przeciwstawne, lecz wzajemnie się umacniają i dzięki sobie wzrastają, a słowa eucharystycznej pieśni Zbliżam się w pokorze wciąż rozbrzmiewają w naszych świątyniach. Przyzywając jego wstawiennictwa, prośmy w naszych modlitwach o dar głębokiej wiary.
  • W każdy czwartek zapraszamy do naszej Bazyliki na Mszę św. w intencji błogosławionych owoców beatyfikacji Ojca Święto Jana Pawła II na godz. 15:00. W najbliższy czwartek o godz. 18:00 Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem ks. Sławomira Pawlaka. Uczestnictwo w tej Mszy św. świadczy o naszej miłości do Matki Ojczyzny.
  • Jutro kończymy wizytę duszpasterską. Osoby, które z różnych powodów nie mogli przyjąć kapłana po kolędzie w wyznaczonym czasie, mogą to uczynić jeszcze w tym tygodniu (od poniedziałku do środy) zgłaszając prośbę w zakrystii lub biurze parafialnym. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i modlimy się, aby sam Pan wynagrodził każdy gest pomocy zdrowiem i swoją łaską.
  • W najbliższą niedzielę członkowie Rady Parafialnej będą zbierali ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi w Potrzebie, jest to pomoc szczególnie dla Kościołów na wschodzie.
  • Koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Vox Cordis ze słowem teatru Pro Scenium odbędzie się w naszej Bazylice dziś o godz. 16:00. Zapraszamy do kolędowania.
  • Diakon Maciej Babicki, który odbywa praktykę duszpasterską w naszej parafii przyjmie Święcenia kapłańskie w Bazylice Archikatedralnej w najbliższą sobotę tj. 29 stycznia o godz. 10:00. Zapraszamy do udziału w uroczystości naszych parafian i prosimy o modlitwę w jego intencji.
  • Organizujemy pielgrzymkę do Rzymu na beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie. Pielgrzymka w dniach od 27 kwietnia do 5 maja, koszt 2.290 zł od osoby (w cenie: transport, obsługa pilota, obsługa miejscowych przewodników: Wenecja, Florencja, Watykan, Rzym, 7 noclegów, 7 śniadań i 7 obiadokolacji, ubezpieczenie). Chętnych prosimy o zgłoszenia u ks. proboszcza. )
  • Jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży pod kierunkiem ks. Zbigniewa zostaną przedstawione w naszej bazylice w niedzielę, tj. 30 stycznia o godz. 16:00. Próby: we wtorek, piątek i sobotę o godz. 16:00. Wszystkich zapraszamy.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 1400