Dziś niedziela , 26 maja 2024 r. imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

II NIEDZIELA ROKU - 16.01.2011 r.

Dziś Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

Również naszych rodaków historia zmuszała do opuszczania rodzinnych stron. W naszych modlitwach prośmy Boga, aby na trudnych drogach życia migrantów i uchodźców stanęli ludzie z pomocna dłonią i otwartym sercem.
  • Jutro obchodzimy Dzień Judaizmu. Soborowa konstytucja Nostra aetate powołując się na „wielkie dziedzictwo wspólne chrześcijanom i Żydom", zachęca obie strony do poznania i poszanowania, które osiągnąć można przez studia biblijne i teologiczne oraz przez braterskie rozmowy.
  • We wtorek, tj. 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Program wywieszony jest w gablotach. W naszej Bazylice Nabożeństwo Ekumeniczne odbędzie się w sobotę, tj. 22 stycznia o godz. 18:30, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.
  • Od najbliższego czwartku zapraszamy w każdy czwartek do naszej Bazyliki na Mszę św. w intencji błogosławionych owoców beatyfikacji Ojca Święto Jana Pawła II na godz. 15:00.
  • W najbliższy piątek, we wspomnienie św. Agnieszki, obchodzimy Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Święta Agnieszka przykładem swojego życia i męczeństwa dała nam wzór wierności wartościom płynącym z wiary. Okażmy i my swoją wdzięczność tym, którym zawdzięczamy umocnienie i rozwój naszej wiary. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00.
  • Trwa okres składnia wizyt duszpasterskich. Zadbajmy o godną atmosferę tych spotkań. Niech ta wizyta stanie się szczególną okazją do obdarowania się życzliwością, serdecznością, a Boże błogosławieństwo niech spocznie na Waszych domach i naszych rodzinach.
  • W ostatnią niedzielę za cegiełki zebraliśmy kwotę 2.100 zł. Całość przeznaczyłem na zapłatę za ogrzewanie. Rachunek z ogrzewanie za miesiąc grudzień wyniósł 6.774 zł. Z serca dziękujemy za wszystkie ofiary i modlimy się, aby sam Pan wynagrodził każdy gest pomocy zdrowiem i swoją łaską.
  • Koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Vox Cordis ze słowem teatru Pro Scenium odbędzie się w naszej Bazylice w przyszłą niedzielę o godz. 16:00. Zapraszamy do kolędowania.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 3092