Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Ogłoszenia duszpasterskie na V NIEDZIELĘ ROKU - 4.02.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V NIEDZIELĘ  ROKU -  4.02.2024 r.

 

1       Chrystus jest światłem dla świata, a w dzisiejszej Ewangelii zachęca nas, abyśmy również i my stali się tymi, którzy światło Chrystusa będą nieśli na krańce świata. Tym światłem rozświetlającym świat mają być przede wszystkim nasze dobre uczynki.

2        Aby podjąć realizację powołania, trzeba zaufać Chrystusowi i wypłynąć na głębię, jak tego doświadczyli apostołowie.

3       Zechciejmy również i my podając wezwanie Chrystusa „wypłyń na głębię”, aby realizując Jego naukę przemieniać własne życie i pomagać w odkrywaniu naszego Zbawiciela innym.

4       W tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Pała Miki i Tow. Męcz; w sobotę św. Scholastykę.

5       Z żalem, ale i z nadzieją w zmartwychwstanie i życie wieczne informujemy, że 1 lutego odszedł do Pana ks. inf. dr Edmund Cybulski. Służył w naszej parafii przez 28 lat. Uroczystości pogrzebowe w naszej Bazylice w środę ( 7 lutego):  o godz. 9:30 – różaniec, 10:00 jutrznia za zmarłych, 10:30 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Po Mszy św. uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Centralnym. Będą autokary, które zabiorą  i odwiozą  uczestników do Bazyliki.  

6       We wtorek na godz. 18:00 zapraszamy na Msze św. w intencji  śp. ks. inf. Edmunda  osoby, które nie będą mieli możliwości uczestnictwa we Mszy św. pogrzebowej w środę.

7       Msza św. o świętość rodzin przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. litania do Rodziny Ulmów i oddanie czci ich relikwiom.

8       W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo. Zapraszamy do adoracji i czuwania.

9       Modlitwa różańcowa pod  przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo, zapraszamy.

10 Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę  i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11 Parafialny Zespól Caritas w kruchcie Bazyliki zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla osób biednych. Pomagając ubogim realizujemy przykazanie miłości bliźnich.

12 We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, w niedzielę, 11 lutego br. przypada Światowy Dzień  Chorego. Na szczególną modlitwę za chorych w tym dniu zapraszamy na godz. 15:oo i 18:oo. Podczas tych Mszy św. ludziom chorym udzielimy Sakramentu Chorych.

13 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 328