Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX NIEDZIELĘ ROKU - 22.10.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX  NIEDZIELĘ ROKU -  22.10.2023 r.

 

1       Pan Bóg stawia na naszej drodze różnych ludzi, zarówno dobrych jak i złych; spotkanie z nimi jest nam potrzebne do tego, abyśmy mogli osiągnąć życie wieczne.

2       Dziś w Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną. Módlmy się zarówno za tych, którzy głoszą słowo Boże, jak i za tych, na glebę serc których to słowo jest zasiewane. Wspieramy dzieło misyjne Kościoła naszymi ofiarami na tacę. Za złożone ofiary dziękujemy.

3       Zachęcajmy się nawzajem do odmawiania różańca, o którym Matka Boża  mówiła, że jest nam dany, jako pomoc do osiągnięcia zbawienia. Modlitwa różańcowa w naszej Bazylice codziennie o godz. 12:00 i przez cały październik o godz. 17:30.

4       W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w sobotę św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

5        Na ławkach są rozłożone karty na wypominki. Wypominki wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. Wypominki w naszej Bazylice będą przez cały listopad o godz. 17:30, oraz w niedzielę i święta 15 minut przed sumą. Przez cały rok w drugi wtorek miesiąca sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

6       Członkowie Rady Parafialnej oraz młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w ostatnią niedzielę zebrali do puszek kwotę 2.834 zł. Za złożone ofiary z serca dziękujemy.

7       W zakrystii można nabywać kalendarze na rok 2024 oraz pamiątki V rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Polecamy w sposób szczególny pamiątkowe medale, znaczki i płyty z nagraniami koncertów.

8       Za ofiary składane na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9       W najbliższy piątek i sobotę będzie można przekazywać do pojemnika obok Bazyliki makulaturę jako pomoc dla misji.

10 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

11 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 117