Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII NIEDZIELĘ ROKU – 15.10.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII  NIEDZIELĘ  ROKU – 15.10 .2023 r.

 

1       Uczta jest najczęściej używanym obrazem dla przedstawienia chwały zbawionych. Przez sakrament chrztu  wszyscy jesteśmy na nią powołani, jednak nie wszyscy to powołanie przyjmują i według niego żyją. Postawmy sobie pytanie: czy naszym życiem potwierdzamy swoje zaproszenie na ucztę zbawionych?

2       Codziennie zapraszamy na modlitwę różańcową przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana o godz. 12:00.

3       Nabożeństwo różańcowe dla wszystkich codziennie o godz. 17:30. 

4       Dziś obchodzimy kolejny XXIII Dzień Papieski. Podejmujemy rozważanie nauki papieskiej,  naszymi ofiarami do puszek wspieramy ”Dzieło Nowego Tysiąclecia” im. Jana Pawła II.

5       Msza św. w intencji Ojczyny i Narodu Polskiego przy relikwiach bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w czwartek o godz. 18:00.

6       W najbliższy piątek Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 15:oo.

7       W  tym tygodniu w liturgii wspominamy: dziś – Dzień Dziecka Utraconego, w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę – św. Łukasza, dzień modlitw za służbę zdrowia; Dzień Imienin Ks. Łukasza. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta w środę o godz. 18:oo. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności na Jego posługę wśród nas; w czwartek – Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych,; w piątek – św. Jana Kantego; w sobotę – św. Jakuba Strzemię.  

8       Za ofiary na potrzeby Bazyliki i AWSD serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.    

9       Następną niedzielę będziemy przeżywali jako dzień misyjny; ofiary składane na tacę przeznaczone będą na misje.

10 Również w najbliższą niedzielę, 22 dnia miesiąca, kolejny raz spotkamy się na modlitwie za wstawiennictwem św. Rity, która patronuje trudnym sprawom rodzinnym i wstawia się za nami w sytuacjach po ludzku nie do rozwiązania. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 18:oo i na modlitwę przy relikwiach świętej, w trakcie której zostaną pobłogosławione róże, atrybuty świętej. Różę będzie można nabyć przed Mszą św. w przedsionku kościoła. 

11 W zakrystii można nabywać kalendarze na rok 2024 oraz pamiątki V rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Polecamy w sposób szczególny pamiątkowe medale, znaczki i płyty z nagraniami koncertów.

12 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

13 Ks. Łukaszowi oraz solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 233