Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII NIEDZIELĘ ROKU - 30.07.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII NIEDZIELĘ ROKU - 30.07.2023 r.

 

1       Czas wakacji i urlopów, to czas nawiązywania kontaktu z Bogiem poprzez piękno przyrody. Nie zapominajmy o modlitwie porannej i wieczornej, ale także w ciągu dnia, choćby modlitwie Anioł Pański, także innych formach modlitwy jak różaniec czy koronka do Miłosierdzia Bożego.

2       W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek - św. Ignacego Loyolę, we wtorek - św. Alfonsa Marię Liguoriego, w piątek św. Jana Marie Vianneya,  w środę przypada Odpust Porcjunkuli.   

3       Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

4       Jerycho modlitewne będzie trwać od 1. do 4. sierpnia w godz. od 7:00 – 21:00, rozpoczęcie 1.08. o godz. 19;00,  zakończenie Apelem Jasnogórskim.

5       W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 Godzina Święta. W tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja Spowiedzi Świętej. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji świętych powołań w Kościele. 

6       W piątek, I piątek miesiąca. Od godziny 9.00 Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych z Komunią Świętą. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po porannej Mszy Świętej i potrwa do 18.00, o 17.40 - Nabożeństwo Pierwszopiątkowe. Spowiedź Święta od godz. 7.00 - 7.30 oraz od 15.00 - 19.00.

7       W sobotę, I sobota miesiąca. O godz. 7.00 Męski Różaniec. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski po Mszy Świętej. o godz. 18:00

8       Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca - Adoracyjna. Msza Święta Kół Żywego Różańca o godz. 15:00. Po Mszy Świętej spotkanie w sali katechetycznej i wymiana tajemnic różańcowych.

9       Nasza parafia w dniach od 21 – 23 września organizuje pielgrzymkę do Częstochowy przez Świdnicę, Prudnik, Nysę, Mosznę, Górę Świętej Anny. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w kwocie 300 zł. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Więcej informacji u ks. Łukasza.

10 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

11 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej:

 

1. „We wtorek, 1 sierpnia br. przypada Rocznica Powstania Warszawskiego. Dźwięk syren przypomni o wydarzeniach sprzed 79 lat. O godz.17.00, czyli w symboliczną godzinę „W”, spotkamy się z mieszkającymi w naszym mieście Powstańcami na placu przed Bazyliką Archikatedralną. Następnie w katedrze pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana będzie odprawiona Msza Święta w intencji Powstańców Warszawskich. Po Mszy Świętej odbędzie się koncert pieśni powstańczej i patriotycznej w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.”

 

2. „XXXI Piesza Pielgrzymka ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu odbędzie się w dniach od 23.08. do 25.08.br. Hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa: „Ufam jak... św. Teresa z Lisieux". Inauguracja pielgrzymki 23.08.br. podczas Mszy Św. o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Zapisy od 17.07. do 16.08.br. poprzez stronę internetową pielgrzymki (www.pielgrzymka-mysliborska.pl), a także 17.08,18.08, 21.08.br. w Fundacji Bractwa Małych Stopek, ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie. Do pielgrzymowania zapraszamy szczególnie młodzież po przyjęciu Sakramentu Bierzmowania i wszystkich wiernych, chętnych do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zachęcamy do osobistego udziału w pielgrzymce, ale również do towarzyszenia modlitwą i do wspólnych spotkań z pielgrzymami na trasie: Szczecin - Gardno - Chwarstnica - Rożnowo - Banie - Kierzków - Golenice - Myślibórz".

Odsłon: 283