Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI NIEDZIELĘ ROKU – 23.07.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI NIEDZIELĘ  ROKU – 23.07.2023 r.

1       W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Kingę, we wtorek św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa (błogosławieństwo pojazdów po Mszy św. o godz. 15:00 i 18:00. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów przeznaczone są na pomoc dla misji), w środę  św. Joachima i św. Annę – Rodziców NMP; to dzień modlitwy i wdzięczności dla dziadków i osób starszych,  w sobotę wspominamy św. Martę , Marię i Łazarza.

2       Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo.

3       Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo, zapraszamy.

4       Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na złoty różaniec  jako wotum na V rocznicę koronacji Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów i ofiar. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii składane na tacę  i przesyłane na konto, wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

5       Nasza parafia w dniach od 21 – 23 września organizuje pielgrzymkę do Częstochowy przez Świdnicę, Prudnik, Nysę, Mosznę, Górę Świętej Anny. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w kwocie 300 zł. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Więcej informacji u ks. Łukasza.

6       Makulaturę na misje możemy składać do pojemnika obok Bazyliki w dniach 28 – 30 lipca br.

7       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

8       Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej:

1.         „W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIX Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z: Pustkowa (25.07, godz. 9.00), Świnoujścia (parafia pw. Chrystusa Króla, godz. 7.00), Kamienia Pomorskiego (26.07), Wolina (27.07), Stepnicy (28.07), Szczecina (29.07), Stargardu (30.07 par. pw. Miłosierdzia Bożego, godz. 7.00), Choszczna (31.07), Bierzwnika (01.08), aby 13 sierpnia pokłonić się Matce Bożej. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwoli czas i siły. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Kontakt i informację w sprawie zapisów i szczegółów pielgrzymowania u ks. Dyrektora Karola Łabendy - tel. 572 480 927".

2.         Ksiądz Proboszcz Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba Ap. w Szczecinie serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe. Duchowym przygotowaniem będą rekolekcje, które wygłosi o. Roman Zioła OFM Conv. Rekolekcje rozpoczną się w piątek i potrwają do niedzieli włącznie (21.07. - 23.07.br.). W piątek i sobotę Msze Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 12.00 i 18.00, natomiast w niedzielę podczas każdej Mszy Św. Msza Św. wigilijna uroczystości odpustowych 24.07.br.(poniedziałek) o godz. 18.00. Suma Odpustowa ku czci Św.Jakuba Ap. będzie sprawowana 25.07.br. (wtorek) o godz. 18.00. Do udziału w tych
uroczystościach serdecznie zapraszamy duszpasterzy wraz z wiernymi. TradycyjnyJarmark Jakubowy odbędzie się w dniach 20.07 - 23.07.br. na placu katedralnym, szczegóły na www.jarmarkjakubowy.pl".

3.         „XXXI Piesza Pielgrzymka ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu odbędzie się w dniach od 23.08. do 25.08.br. Hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa: „Ufam jak... św. Teresa z Lisieux". Inauguracja pielgrzymki 23.08.br. podczas Mszy Św. o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Zapisy od 17.07. do 16.08.br. poprzez stronę internetową pielgrzymki (www.pielgrzymka-mysliborska.pl), a także 17.08,18.08, 21.08.br. w Fundacji Bractwa Małych Stopek, ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie. Do pielgrzymowania zapraszamy szczególnie młodzież po przyjęciu Sakramentu Bierzmowania i wszystkich wiernych, chętnych do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zachęcamy do osobistego udziału w pielgrzymce, ale również do towarzyszenia modlitwą i do wspólnych spotkań z pielgrzymami na trasie: Szczecin - Gardno - Chwarstnica - Rożnowo - Banie - Kierzków - Golenice - Myślibórz".

Odsłon: 265