Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Ogłoszenia duszpasterskie na XV NIEDZIELĘ ROKU – 16.07.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XV NIEDZIELĘ  ROKU – 16.07.2023 r.

 

1       Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, niech staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie  z otaczającą nas przyrodą. Przez jej piękno przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

2       Rozpoczęte na polach żniwa pobudzają nas do refleksji dotyczącej owoców naszej wiary i życia. Zwłaszcza, że dzisiejsza liturgia słowa ukazuje również obraz żniw. Zadajmy sobie pytanie: jak z jest tą naszą wiarą ? Jakiego rodzaju gleby jest nasze serce?

3       Msza św.  w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przy relikwiach bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo. 

4       W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – bł. Czesława; w sobotę - św. Marię Magdalenę.  W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Dzidków i Osób Starszych.

5       W najbliższą sobotę, 22 dnia miesiąca, kolejny raz spotkamy się na modlitwie za wstawiennictwem św. Rity, która patronuje trudnym sprawom rodzinnym i wstawia się za nami w sytuacjach, które wydają się być po ludzku nie do rozwiązania. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18 i na modlitwę przy relikwiach świętej, w trakcie której zostaną pobłogosławione róże, atrybuty świętej, które będzie można nabyć przed Mszą św. w przedsionku Bazyliki. 

6       Od 25. lipca wyrusza Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wzorem lat ubiegłych możemy złożyć swoje intencje i wspomóc pielgrzymów, którzy pragną iść do tronu Jasnogórskiej Pani, ale nie zawsze ich stać na pokrycie kosztów. Zachęcamy do niesienia pomocy, intencje i ofiary można składać w zakrystii.

7       Nasza parafia w dniach od 21 – 23 września organizuje pielgrzymkę do Częstochowy przez Świdnicę, Prudnik, Nysę, Mosznę, Górę Świętej Anny. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w  kwocie 300 zł. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Więcej informacji u ks. Łukasza.

8       Modlitwa różańcowa przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo. 

9       Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na złoty różaniec,  jako wotum na V rocznicę koronacji Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów i ofiar. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii składane na tacę  i przesyłane na konto, wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie. 

10 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 284