Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Ogłoszenia duszpasterskie na XII NIEDZIELĘ ROKU – 25.06.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XII NIEDZIELĘ  ROKU – 25.06.2023 r.

1       W czasie wakacji będziemy przebywać w różnych miejscach, podziwiając w pięknie przyrody Boga Stwórcę. Zechciejmy zorientować się, gdzie jest kościół, w jakich godzinach sprawowane są nabożeństwa, abyśmy mogli w niedzielę i święta nakazane  spełnić obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

2       W czwartek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca zebrana w tym dniu przeznaczona jest jako dar na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3       Do końca czerwca nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:3o.

4       Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz.12:oo, zapraszamy.

5       Na czas wakacji od 26. czerwca do końca sierpnia biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek i piątek od godz. 16:oo – 18:oo i w środę o 10:oo – 11:oo. .

6       Na czas wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 13:30.

7       W pierwszą sobotę Msza św. i różaniec mężczyzn o godz. 7:oo. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18:oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagradzającej.

8       Msza św. Kół Żywego Różańca w niedzielę 2.  lipca o godz. 15:oo. Po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej i wymiana tajemnic różańcowych.

9       Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na złoty różaniec  jako wotum na V rocznicę koronacji Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów i ofiar. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii składane na tacę  i przesyłane na konto, wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10 Nasza parafia w dniach od 21 – 23 września organizuje pielgrzymkę do Częstochowy przez Świdnicę, Prudnik, Nysę, Mosznę, Górę Świętej Anny. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Przy zapisie wpłacany zaliczkę w  kwocie 300 zł. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Więcej informacji u ks. Łukasza.

11 Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwać będzie od 1 – 4 lipca w godz. od 7:oo – 21:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.  Rozpoczęcie w sobotę o godz. 19:00.

12 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 415