Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 3.06.2023 r.

1       Dzisiejsza uroczystość Trójcy Świętej przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie: Boga Ojca – Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego – który oddał życie dla naszego zbawienia, i Ducha Świętego – który towarzyszy nam każdego dnia.

2       W czwartek uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) Msza św. na rozpoczęcie procesji miejskiej rozpocznie się w naszej Bazylice o godz. 9:00. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa. Uczestnictwo w procesji nie zastępuje uczestnictwa we Mszy św. Prosimy o zabranie wszystkich chorągwi. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 7:30; 9:00; 12:00; 15:00; 18:00 i 19:30.Nie będzie Mszy św. o godz. 10:30 i 13:30. (Komunikat Kurii Metropolitalnej).

3       Przez całą oktawę Msza św. z procesją wokół Bazyliki o godz. 18:00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

4       Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej  Bazylice codziennie o godz. 17:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

5       Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

6       Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na złoty różaniec  jako wotum na V rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów i ofiar. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii składane na tacę  i przesyłane na konto, wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7       Nasza Parafia w dniach 21 -23 września, organizuje Pielgrzymkę do Częstochowy przez Świdnicę, Prudnik, Nysę, Mosznę, Górę Świętej Anny.  Szczegółowy plan znajduje się w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w kwocie 300 zł. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Więcej informacji u Ks. Łukasza.

8       Parafialny Zespól Caritas w kruchcie Bazyliki zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla osób biednych. Pomagając ubogim realizujemy przykazanie miłości bliźnich.

9       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.