Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

1       Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2       Jutro wspomnienie św. Rity,  kolejny raz spotkamy się na modlitwie za jej wstawiennictwem, która patronuje trudnym sprawom rodzinnym i wstawia się za nami w sytuacjach, które wydają się być po ludzku nie do rozwiązania. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 18:oo i na modlitwę przy relikwiach świętej, w trakcie której zostaną pobłogosławione róże, atrybuty świętej, które będzie można nabyć przed Mszą św. w przedsionku kościoła.

3       W ostatnim tygodniu maja zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz. 17:30. Z nabożeństwem połączona jest Nowenna do Ducha Świętego. Poprzez odprawianie Nowenny do Ducha Świętego  trwamy w przygotowaniach do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzili w najbliższą niedzielę.

4       W tym tygodniu w liturgii wspominamy w środę Najświętszą  Maryję Pannę  Wspomożycielkę Wiernych.

5       Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przy relikwiach bl. Ks. Jerzego Popiełuszki w  czwartek o godz. 18:00.

6       Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo

7       W tym tygodniu druga grupa dzieci rozpocznie przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsza Komunia Święta za tydzień 28 maja na Mszy Świętej o godz. 10.00. Następnie dzieci będą uczestniczyć w białym tygodniu (od poniedziałku do soboty 17.30 - Nabożeństwo, 18.00 Msza Święta).

8        Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się za tydzień 28 maja na Mszy Świętej o godz. 13.30. Spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 13.30. Spowiedź Święta dla dzieci rocznicowych, ich rodziców i rodziny w sobotę 27 maja o godz. 16.30.

9       Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na złoty różaniec  jako wotum na V rocznicę koronacji Matki Bożej Zwycięskiej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów i ofiar. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii składane na tacę  i przesyłane na konto, wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10 Ostatnie dni września co roku, to czas pielgrzymowania do naszej Matki i Królowej na Jasnej Górze. Pielgrzymując do Częstochowy mamy okazję zatrzymywać się, zwiedzać i modlić się w różnych sanktuariach i kościołach w Polsce. Nasza Parafia w dniach 21 -23 września, organizuje Pielgrzymkę Diecezjalną do Częstochowy przez Świdnicę, Prudnik, Nysę, Mosznę, Górę Świętej Anny.  Szczegółowy plan znajduje się w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w kwocie 300 zł. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Więcej informacji u Ks. Łukasza.

11 Makulaturę na misję będziemy mogli składać do pojemnika obok Bazyliki w najbliższy piątek  i sobotę.

12 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.