Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Ogłoszenia duszpasterskie na V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 7.05.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na  V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ  - 7.05.2023 r.

 

 

1       Dziś słyszymy pouczenie, aby nazwać się uczniem Chrystusa, potrzeba realizować przykazanie miłości w codziennym życiu. Czy rzeczywiście nim jestem ?

2       Nabożeństwo majowe w naszej  Bazylice codziennie o godz. 17:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

3       Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

4       Msza św. o świętość rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretty Molla w czwartek o godz. 18:oo.

5       W piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo.  Zapraszamy do uczestnictwa.

6       W najbliższą sobotę przypada rocznica objawień Matki Bożej Fatimskiej. W naszej Bazylice nowenna i Msza św.  o godz. 18:oo. Po Mszy św. pójdziemy w procesji różańcowej: ul. Bogurodzicy, św. Wojciecha, Jagiellońską, pl. Lotników, al. św. Jana Pawła II, pl. Grunwaldzkim, al. św. Jana Pawła II, pl. Armii Krajowej do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą.

7       Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w dwóch grupach: 14 i 28 maja na Mszy Świętej o godz. 10.00. Po przyjęciu Pierwszej Komunii Świętej dzieci uczestniczą w białym tygodniu. (Od poniedziałku do soboty: 17.30 - Nabożeństwo, 18.00 - Msza Święta).

8       Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 28 maja na Mszy Świętej o godz. 13.30.

9       Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na złoty różaniec  jako wotum na V rocznicę koronacji Matki Bożej Zwycięskiej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów i ofiar. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii składane na tacę  i przesyłane na konto, wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie. 

10 Jutro uroczystość św. Stanisława BM Patrona Polski. Nowenna Narodowa do Maryi Królowej Polski o nadzieję w Narodzie od 8 – 16 maja codzienne połączona z nabożeństwem majowym.

11 Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem dna pomoc dla biednych. Umiejmy pomagać biedniejszym od nas.

12 W najbliższą niedzielę - 14. maja - przypada dzień imienin ks. Macieja Czaczyka. Msza św. imieninowa w intencji dostojnego solenizanta w niedzielę o godz. 18:oo. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za kapłańską posługę wśród nas.

13 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

14 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia, na czele z Księdzem Maciejem, składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 380