Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Ogłoszenia duszpasterskie na IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 30.04.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ - 30.04.2023 r.

 

1       Dziś w Kościele katolickim obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza, modlimy się o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Otoczmy modlitwą także kapłanów pochodzących z naszej parafii i tych, którzy pracowali i udzielali nam sakramentów świętych .  

2       Jutro rozpoczyna się miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30.

3       Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwać będzie  od  1 – 4 maja w godz. od godz. 7:oo – 21:oo. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

4       W dniu 3. Maja, uroczystość NMP Królowej Polski – w naszej Bazylice - Sanktuarium Zwycięskiej Królowej Polski – podczas każdej Mszy św. pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny.  

5       Msza św. w intencji świętych powołań do kapłaństwa w czwartek o godz. 18:00.

6       W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 7:3o i od 15:oo  - 19:oo.

7       Chorych odwiedzimy w pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca od godz.9:oo.

8       Różaniec mężczyzn w pierwszą sobotę o godz. 7:oo. Adoracja i modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18:oo,  zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9       Msza św. Kół Żywego Różańca w najbliższą niedzielę o godz. 15:oo, po Mszy św. wspólna modlitwa i wymiana tajemnic różańcowych.

10 Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo 

11 Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na złoty różaniec  jako wotum na V rocznicę koronacji Matki Bożej Zwycięskiej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów i ofiar. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii składane na tacę  i przesyłane na konto, wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.  

12 W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Atanazego; w środę NMP Królowej Polski; w czwartek – św. Floriana; w sobotę – św. Apostołów Filipa i Jakuba.

13 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

 

 

Komunikaty Kurii:

 

„We wtorek, 2 maja, w ramach miejskich obchodów Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, będzie miała miejsce modlitwa na Jasnych Błoniach o godz. 12.00, przy Pomniku Czynu Polaków.

 

 

W środę, 3 maja, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny w parafii pw. Świętej Rodziny, przy ul. Królowej Korony Polskiej, o godz. 10.30. W tym dniu także będzie miała miejsce

modlitwa na Jasnych Błoniach przy Pomniku Czynu Polaków, o godz. 12.00.

 

 

 

W poniedziałek, 8 maja, w 78. rocznicę zakończenia II wojny światowej, o godz. 12.00 odbędzie się modlitwa na Cmentarzu Centralnym przy Bramie Głównej, przy Pomniku „Pamięci Kombatantów”, w intencji wszystkich, którzy zginęli w wyniku działań wojennych.”

Odsłon: 479