Dziś czwartek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Ogłoszenia duszpasterskie na III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 23.04.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na  III  NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ  - 23.04.2023 r.

1       W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Pamiętajmy, że bez świadectwa uczniów, które zostało spisane jako Pismo Święte, nigdy nie usłyszelibyśmy o Jezusie Chrystusie, o Jego śmierci i zmartwychwstaniu. Bez Ewangelii nigdy nie poznalibyśmy drogi do pełni wiary, którą powinien przebyć każdy i każda z nas. Zachęcamy do codziennego czytania Pisma Świętego.

2       Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek 27. kwietnia o godz. 16:30,  obecność obowiązkowa.

3       Zapraszamy młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej na spotkanie grupy młodzieżowej ,,Oaza Młodych" w najbliższy czwartek po Mszy św.  o 18.00. Więcej szczegółów u ks. Macieja.

4       Modlitwa różańcowa przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski codziennie o godz. 12:oo,  zapraszamy.

5       Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na złoty różaniec dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów i ofiar. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za dary i ofiary na złoty różaniec dla Matki Bożej i potrzeby parafii składane na tacę  i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

6       W tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek  uroczystość św. Wojciecha BM; we wtorek – święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę – wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej i jednocześnie Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Po Mszy św. o godz. 18:oo złożymy kwiaty i zapalimy znicze przed pomnikiem męczenników II wojny światowej, zapraszamy.

7       W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek kwotę 1294.zł.  jako wsparcie na cele Caritas Polska. Za przekazane ofiary serdecznie dziękujemy.

8       Makulaturę na misje będziemy mogli składać do pojemnika obok Bazyliki w najbliższy piątek i sobotę. tj. 28 i  29.04.2023 r.

9       Zachęcamy do pogłębiania wiary i wiedzy religijnej w oparciu o czytanie prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.