Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 16.04.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na  II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, 

NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 16.04.2023 r.

 

1       Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii i objawień św. s. Faustyny Kowalskiej została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty.

2       Modlitwa różańcowa, zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo. 

3       Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek 20. kwietnia oraz 27. kwietnia o godz. 16:30; Katecheza dla rodziców dziś i 23. kwietnia po Mszy św. o godz. 13:30, obecność obowiązkowa.

4       Zapraszamy młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej na pierwsze spotkanie grupy młodzieżowej ,,Oaza Młodych" w najbliższy czwartek po Mszy św.  o 18.00. Więcej szczegółów u ks. Macieja 

5       W najbliższą sobotę, 22 dnia miesiąca, kolejny raz spotkamy się na modlitwie za wstawiennictwem św. Rity, która patronuje trudnym sprawom rodzinnym i wstawia się za nami w sytuacjach, które wydają się być po ludzku nie do rozwiązania. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 18 i na modlitwę przy relikwiach świętej, w trakcie której zostaną pobłogosławione róże, atrybuty świętej, które będzie można nabyć przed Mszą św. w przedsionku kościoła. 

6       Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na złoty różaniec dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów i ofiar. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary na złoty różaniec dla Matki Bożej i potrzeby parafii składane na tacę  i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie. 

7       Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jego zasadniczym celem jest niesienie pomocy chorym, samotnym i ludziom potrzebującym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia się dobrami duchowymi i materialnymi z innymi. Składając dar do puszek Caritas, spełniamy uczynek miłosierdzia względem naszych sióstr i braci potrzebujących naszej pomocy. Miłosierdzie gładzi wszystkie grzechy, prośmy o ten dar dla siebie i bliskich naszych.

8       Na ołtarzu są wystawione relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej. Na zakończenie Mszy św. kapłan udzieli błogosławieństwa tymi relikwiami. Przyjmijmy to szczególne błogosławieństwo z wiarą i prośmy apostołkę Bożego Miłosierdzia o wstawiennictwo u Boga. 

9       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 276