Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Ogłoszenia duszpasterskie na NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 9.04.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na

NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 9.04.2023 r.

1       Dźwięki dzwonów ogłosiły nam radosną wieść o Chrystusowym zmartwychwstaniu, tym samym rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy. Na ten radosny czas życzymy Wam i sobie: miłości - Wielkiego Czwartku, wiary - Wielkiego Piątku, nadziei - Wielkiej Soboty i radości - Niedzieli Wielkanocnej.

2       Dziękujemy wszystkim, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach życia Jezusa i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie. Dziękujemy Wam za uczestnictwo w rekolekcjach i całym Triduum Paschalnym. Serdeczne podziękowanie kieruję  na ręce wszystkich kapłanów za ofiarną posługę konfesjonału w Wielkim Poście i w sposób szczególny w czasie Świętego Triduum. Dziękuję za piękną oprawę muzyczną Ks. Maciejowi, p. Monice oraz osobom zaangażowanym. Dziękuję Ks. Łukaszowi i Ks. Maciejowi za wykonanie ciemnicy i Bożego Grobu, Radzie Parafialnej za pomoc i czynny udział. Dziękuję służbie liturgicznej pod kierownictwem Ks. Łukasza i p. Mateusza za organizację liturgii. Dziękuję p. Mirosławie, p. Ani i Monice  oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Bazyliki na święta.

3       Dziękujemy Wam umiłowani siostry i bracia za udział w liturgii i tworzenie świętego zgromadzenia.

4       Jutro Wielkanocny Poniedziałek. Tradycyjnie w ten dzień składamy ofiary w połowie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Nasze ofiary wspierające katolickie uczelnie są wyrazem wdzięczności za służbę Uniwersytetu Bogu i Ojczyźnie.

5       Msza św. w intencji świętości rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretta Mola w czwartek o godz., 18:oo.

6       Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu  pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa w najbliższy piątek, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21:oo.

7       J. E. Ks. Abp Andrzej Dzięga udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży i dorosłych w sobotę,  15. kwietnia  o godz. 15:oo. Zapraszamy do uczestnictwa.

8       W przyszłą niedzielę Kościół Katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez św. Jana Pawła II.  Korzystajmy z daru, że  w naszej Bazylice jest codziennie wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, obraz z napisem „Jezu ufam Tobie” oraz relikwie św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. Zapraszamy codziennie na nowennę do Miłosierdzia Bożego na godz. 15:oo.

9       Za dary i ofiary na różaniec dla Matki Bożej oraz na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10 Zespól Parafialny Caritas w ubiegłą niedzielę zebrał do puszek kwotę 887 zł. Za przekazane wsparcie serdecznie dziękujemy. Również informujemy że, Parafialny Caritas przekazał na święta w postaci paczek żywnościowych pomoc dla 82 rodzin i osób samotnych. Paniom: Mirosławie Księżpolskiej, Irenie Wojciechowskiej i całemu Zespołowi Caritas  serdecznie dziękujmy za posługę na rzecz biednych, Wam umiłowani parafianie za świadczoną pomoc.

11 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.