Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ogłoszenia duszpasterskie na III NIEDZIELĘ ROKU - 22.01.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III NIEDZIELĘ  ROKU -  22.01.2023 r.

1       Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, zachęcamy do modlitwy w intencji zjednoczenia chrześcijan w jednym Kościele i przy jednym Pasterzu. Uroczyste zakończenie w święto nawrócenia św. Pawła, w najbliższą środę w Bazylice Katedralnej: Msza św. o godz. 18:00, o godz. 19:00 wspólne Nabożeństwo Ekumeniczne z udziałem duchownych innych wyznań.

2       Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przy relikwiach bł. Ks. Jerzego Popiełuszki  w czwartek o godz. 18:00.

3       Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

4       W tym tygodniu zakończyliśmy wizytę kolędową. Kapłani odwiedzili 538 mieszkań naszych parafian. Osobom i rodzinom, które otworzyły drzwi mieszkań i serc z głębi kapłańskich serc dziękujemy. Jednocześnie dziękujemy za ofiary kolędowe, ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

5       W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek - św. Franciszka Ksawerego,  w środę - Nawrócenie św. Pawła, w czwartek - św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, w sobotę - św. Tomasza z Akwinu.

6       Makulaturę na misje będzie można składać do pojemnika obok Bazyliki w najbliższy piątek i sobotę.

7       Msza św. i szczególna modlitwa przez wstawiennictwo św. Rity o godz. 18:oo, zapraszamy.

8       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

9       Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.