Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Ogłoszenia duszpasterskie na III NIEDZIELĘ ADWENTU - 11.12.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III NIEDZIELĘ ADWENTU -  11.12.2022 r.

1       W Ewangelii dziś usłyszeliśmy, że św. Jan jest posłańcem wysłanym przez Boga, aby kierował drogi ludzkiego życia na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Owocem spotkania ze Zbawicielem jest radość, dlatego dzisiejsza niedziela nazywa się niedzielą radości, a w liturgii używamy szat koloru różowego.

2       Osobom, które skorzystały z daru rekolekcji z serca dziękujemy.

3       Msza św. roratnia w naszej Bazylice przy ołtarzu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w dni powszednie codziennie o godz. 6:oo, dla dzieci o godz. 18:oo.

4       Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przy relikwiach bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz.18:oo.

5       Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

6       W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we  wtorek - św. Łucję; w środę - św. Jana od Krzyża.

7       Rodziców i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie - za tydzień w niedzielę  - po Mszy św. o godz. 10:30 w salce na plebanii.

8       W ostatnią niedzielę członkowie Caritas do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie” zebrali kwotę 1.044 zł.  Za przekazane ofiary serdecznie dziękujemy.

9       Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadzają: świece wigilijne, kartki świąteczne, opłatki, kalendarze parafialne na rok 2023 i inne pamiątki IV rocznicy koronacji.  Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich i potrzebujących. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne. Kalendarze, opłatki i pamiątki koronacji można również nabywać w zakrystii, które mogą być pięknym prezentem  na święta.

10 Za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto  na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12 Makulaturę na misje będzie można składać do pojemnika obok Bazyliki 16 - 18. grudnia br.

13 Solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i obfitego Bożego błogosławieństwa.