Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ ADWENTU - 04.12.2022 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ ADWENTU -  04.12.2022 r.

 

1       Adwent to czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Liturgia słowa wskazuje, jak na to spotkanie się przygotować. Czyni to w słowach: „Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”.

2       Pomocą są rekolekcje, które dziś rozpoczęliśmy i trwać będą do środy włącznie. Dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 15:oo i 18:oo. Rekolekcje prowadzi Ks. Łukasz Krasula – Ojciec Duchowny Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.  Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach.

3       W tym tygodniu wspominamy: dziś św. Barbarę, patronkę górników; we wtorek -  św. Mikołaja; w środę - św. Ambrożego, patrona pszczelarzy; w czwartek - Niepokalanego Poczęcia NMP.

4       Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. roraty codziennie w dni powszednie o godz. 6:00, dla dzieci o godz. 18:oo. Zapraszamy dzieci z lampionami i wszystkich parafian do uczestnictwa. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP tj. w czwartek, 8. grudnia nie ma rorat. Msze św. o godz. 7:oo, 15:oo i 18:oo.

5       Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz.18:oo.  

6       Modlitwa różańcowa u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00, zapraszamy.

7       W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo. Zapraszamy do czuwania i wspólnotowej modlitwy.

8       W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 13:30  poświęcimy medaliki dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

9       Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece wigilijne, opłatki, kartki świąteczne, kalendarze parafialne na rok 2023, pamiątki IVrocznicy koronacji. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne. Opłatki i kalendarze można również nabywać w zakrystii.

10 Dziś naszymi ofiarami do puszek wspieramy akcję  „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy oczekują kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości od Boga i przyjaźni ludzi.

11 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12 Solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i obfitego Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 341