Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Ogłoszenia duszpasterskie na I NIEDZIELĘ ADWENTU - 27.11.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I NIEDZIELĘ ADWENTU -  27.11.2022 r.

1       Dziś rozpoczynamy okres Adwentu, przygotowania na powtórne przyjście Pana. Na sumie poświęcimy opłatki wigilijne, które można będzie nabywać w Caritasie i zakrystii.

2       Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. roraty rozpoczynamy od jutra w dni powszednie. W naszej Bazylice Msza św. roratnia przy ołtarzu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski o godz. 6:oo oraz dla dzieci od poniedziałku do soboty o godz. 18:oo. Zapraszamy dzieci z lampionami i wszystkich parafian do uczestnictwa.

3       W najbliższą  środę przypada 70. rocznica ogłoszenia kardynałem Prymasa Polski dziś bł.  Stefana Wyszyńskiego. Msza św. dziękczynna oraz w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przez wstawiennictwo bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego pod przewodnictwem Ks. Bp. Henryka Wejmana w naszej Bazylice o godz. 18:oo. W tym dniu zostaną uroczyście wprowadzone do naszej świątyni i relikwie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

4       Od 1 grudnia trwać będzie w naszej Bazylice Jerycho różańcowe.

5       Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

6       Msza św. w intencji świętych powołań w Kościele w I czwartek o godz. 18:00.

7       W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od 7:oo do 7:30 oraz od 15:oo – 19:oo.

8       Chorych kapłani odwiedzą w pierwszy piątek i sobotę.

9       Różaniec mężczyzn w sobotę o godz. 7:oo,  nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi  i Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18.00.

10 Od drugiej niedzieli Adwentu tj. od 4 - 7 grudnia w naszej wspólnocie będziemy przeżywali rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. mgr Łukasz KRASULA, Ojciec Duchowny Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.  Program rekolekcji jest wywieszony na plakatach w gablotach. Tak zaplanujmy czas, abyśmy mogli wziąć w nich udział.

11 Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas od drugiej niedzieli adwentu tj. 4. grudnia będą rozprowadzali w kruchcie Bazyliki: świece wigilijne, kartki świąteczne, kalendarze parafialne na rok 2023, pamiątki IV rocznicy koronacji oraz opłatki wigilijne. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne. Kalendarze parafialne można nabywać w zakrystii.

12 Za ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

13 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14 Solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i obfitego Bożego błogosławieństwa.